Wrocław

Nowa wiceprezydent Wrocławia. Ma podwójne obywatelstwo

Wrocław

wroclaw.plAnna Szarycz i Rafał Dutkiewicz

Prezydent Rafał Dutkiewicz powołał na stanowisko wiceprezydenta Annę Szarycz, dotychczasową dyrektorkę wydziału zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nowa wiceprezydent ma odpowiadać za sprawy społeczne. Będzie nadzorowała wydziały edukacji, sportu, zdrowia, kultury i pomocy społecznej.

- Szczególny nacisk będzie położony na rodzinę i wsparcie w opiece nad dziećmi oraz na wsparcie seniorów - powiedziała Anna Szarycz.

Zagraniczne doświadczenie

Nowa wiceprezydent urodziła się w 1965 roku. W latach osiemdziesiątych wyjechała do Australii. Przez wiele lat zajmowała się działalnością charytatywną i pracowała jako pielęgniarka.

Do Polski wróciła w 2002 roku. A od 2005 pracuje w urzędzie miejskim. Na początku była doradcą prezydenta ds. rozwoju organizacji, by później zająć stanowisko dyrektora wydziału zdrowia i spraw społecznych.

Pierwsza kobieta na tym stanowisku

Anna Szarycz ma podwójne obywatelstwo: polskie i brytyjskie.

- Jest pierwszym wiceprezydentem, który wcześniej pracował na czterech kontynentach i pierwszą kobietą w historii na tym stanowisku - informuje w komunikacie wrocławski magistrat.

Szarycz zajęła miejsce Michała Janickiego, który został zdymisjonowany przez prezydenta Rafała Dutkiewicza jesienią ubiegłego roku.

Autor: dr/mz / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: wroclaw.pl

Pozostałe wiadomości