"Oddawaj broń! Na ziemię, na ziemię! Kładź się na ziemię!". Nagranie z zatrzymania 22-latka

Autor:
mag/tam
Źródło:
tvn24.pl
Zatrzymanie 22-latka w Legnicy
Zatrzymanie 22-latka w Legnicypolicja dolnośląska
wideo 2/6
policja dolnośląskaZatrzymanie 22-latka w Legnicy

Mieszkańcy miejscowości w okolicy Legnicy zaalarmowali policję, że po ulicy chodzi mężczyzna z pistoletem w ręku i rozgląda się po posesjach. Policjanci wypatrzyli taką osobę i obezwładnili. Okazało się, że 22-latek miał broń, na którą nie jest wymagane pozwolenie. Jednak według policji, popełnił wykroczenie, bo zakłócił spokój mieszkańców.

Do zdarzenia doszło 13 maja w okolicy Legnicy na Dolnym Śląsku. Policja poinformowała o nim w sobotę, 3 czerwca.

Jak przekazał nam Tomasz Nowak z biura prasowego dolnośląskiej policji, około godziny 13 komenda w Legnicy dostała zgłoszenie od wystraszonych mieszkańców, że po pobliskich ulicach chodzi mężczyzna z pistoletem w ręku i rozgląda się po posesjach. - Szedł od strony miejscowości Ziemnice w kierunku Legnicy, przez kilka miejscowości - uściśla Nowak.

Nagranie zatrzymania z policyjnych kamer

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. Zauważyli opisywaną osobę, która w dłoni miała przedmiot przypominający broń palną. Co się działo dalej, widzimy na opublikowanym przez policję nagraniu.

Policjanci wysiadają z radiowozu i biegną w stronę mężczyzny z wyciągniętą w jego stronę bronią, krzycząc: - Oddawaj broń! Na ziemię, na ziemię! Kładź się na ziemię!

Nie uciekał, nie groził, ale zakłócił spokój

Zatrzymany mężczyzna to 22-latek. Nie mieszka w okolicy, po której chodził. Za co będzie odpowiadać?

Nagranie z policyjnych kamer jest bardzo dynamiczne. Dopytywany przez nas Tomasz Nowak przyznał, że mężczyzna nie uciekał i wykonywał polecenia funkcjonariuszy. Okazało się też, że broń, którą miał w ręku, nie wymaga pozwolenia. Czy 22-latek komuś groził, zaczepiał mieszkańców, próbował wejść na cudzą posesję?

- Nie wynika to ze zgłoszeń - mówi Nowak. - Możemy poruszać się po ulicy z bronią, na którą nie jest wymagane pozwolenie. Ale musimy się liczyć z tym, że zakłócimy spokój mieszkańców i porządek publiczny. I tak jest rozpatrywane to zdarzenie - jako takie wykroczenie - wyjaśnia funkcjonariusz.

22-latek był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad promil w jego organizmie. Został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja dolnośląska

Pozostałe wiadomości