WOŚP 2023. Owsiak: zapraszamy, dla każdego znajdzie się miejsce

Autor:
ks/kab
Źródło:
TVN24
Owsiak: gramy pod każdą szerokością geograficzną
Owsiak: gramy pod każdą szerokością geograficzną TVN24
wideo 2/6
TVN24Owsiak: gramy pod każdą szerokością geograficzną

Trwa 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Możemy być piękni i kolorowi, ludzie mogą nam zazdrościć. Zapraszamy do nas, dla każdego znajdzie się miejsce - powiedział Jurek Owsiak na konferencji prasowej na temat przebiegu Finału.

31. Finał WOŚP odbywa się w niedzielę. W całej Polsce trwają lub są zaplanowane koncerty, pokazy oraz wydarzenia kulturalne i sportowe. Na ulicach tradycyjnie kwestują wolontariusze. W tym roku dochód z kwesty, zbiórek internetowych i licytacji zostanie przekazany na zakup urządzeń umożliwiających szybszą diagnostykę sepsy.  

Relacja z 31. Finału WOŚP >>>

Owsiak: część sztabów już się rozliczyła

- Gramy pod każdą szerokością geograficzną. Część sztabów już się rozliczyła - powiedział Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej. Wspomniał o sztabie w Melbourne w Australii, który zebrał ponad 60 tysięcy złotych. Oakland w Nowej Zelandii zebrało 4182 złote wyłącznie za pomocą aukcji internetowych, gdyż tamtejszy sztab WOŚP uległ zalaniu w wyniku powodzi, która nawiedziła region.

- Odwiedzają nas ludzie z sześciu kontynentów. Z takich krajów, jak Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, USA, Kanada, Indonezja, to najczęściej, Kambodża, Sri Lanka, Malediwy, Filipiny, Mauritius, Nowa Zelandia - zakomunikował Owsiak.

Zobacz nasz specjalny serwis: WOŚP 2023 w tvn24.pl

W Warszawie zakończył się także bieg pod nazwą "Rozlicz się z cukrzycą", dzięki któremu udało zebrać się ponad 642 tysiące złotych. Jurek Owsiak wspomniał także o 155 tysiącach trwających aukcji internetowych. - Piękne dzieła sztuki, ale także możliwość spędzenia czasu z niezwykłymi ludźmi ludzi, którzy wami się zajmą, którzy przekażą swoje umiejętności, którzy przyjadą do was do domu i tak jak Andrzej Grabowski pozmiatają kurz z waszego domu - powiedział.

- Możemy łączyć się z każdym zakątkiem kuli ziemskiej - powiedział Owsiak.

Jak dodał, nie odnotowano dotąd żadnych niepokojących sygnałów związanych z Finałem. - Możemy być piękni i kolorowi, ludzie mogą nam zazdrościć. (...) Zapraszamy do nas, dla każdego znajdzie się miejsce - zachęcał.

Owsiak o koncercie i "światełku"

Jurek Owsiak wspomniał także o koncercie, który trwa w Warszawie. Zagrają między innymi LemON, Dagadana, Pull The Wire, Sztywny Pal Azji, Mrozu.

Owsiak mówił również o zaplanowanym na godzinę 20, tradycyjnym Światełku do Nieba, które w tym roku będzie w nowej odsłonie. - Jeśli komuś coś mówi słowo "Rammstein", to właśnie tak będzie - opisał. Owsiak zastrzegł, że podczas Światełka nie będą puszczane fajerwerki. - Proszę się nie niepokoić, jeśli chodzi o tych, którzy mają swoich pięknych czworonożnych przyjaciół. Nie będzie żadnego strzelania - powiedział.

Nowością podczas tegorocznej edycji WOŚP są serduszka NFT. - Serduszka wirtualne. Osiągają ogromne wartości - powiedział Owsiak. Wartość jednego takiego serduszka to ponad 50 tysięcy złotych. W sprzedaży jest także dziesięć serduszek kolekcjonerskich, wartość jednego przekracza 25 tysięcy złotych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości