"Łowcy cieni" w akcji. Zatrzymali dziewięciu poszukiwanych

Źródło:
PAP
"Łowcy cieni" zatrzymali łącznie dziewięć osób
"Łowcy cieni" zatrzymali łącznie dziewięć osóbCBŚP
wideo 2/7
"Łowcy cieni" zatrzymali łącznie dziewięć osóbCBŚP

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy "łowców cieni" ustalili miejsca pobytu dziewięciu ściganych osób. Wśród zatrzymanych był 28-latek poszukiwany przez warszawską prokuraturę, który często zmieniał miejsca pobytu. W końcu został zatrzymany na lotnisku. W ręce policjantów wpadł też mężczyzna, który ukrył się na dachu jednego z budynków w Warszawie.

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz podała, że jednym z zatrzymanych przez "łowców cieni" jest 28-letni Alan O., który poszukiwany był przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie. - Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna często zmieniał miejsce przebywania, ukrywając się w Niemczech czy innych krajach europejskich - wyjaśniła. Dodała, że mężczyzna został zatrzymany na warszawskim Okęciu, gdy przyleciał ze Szwajcarii.

Schował się na dachu

- Paweł D. był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie. Mężczyzna przed policjantami schował się na dachu jednego z budynków w Warszawie. Policjanci CBŚP, przy współpracy z funkcjonariuszami KP Warszawa Targówek zatrzymali poszukiwanego - podkreśliła rzeczniczka CBŚP.

- Na Mazowszu został zatrzymany Tomasz Sz., poszukiwany dwoma listami gończymi w celu osadzenia w tymczasowym areszcie na 14 oraz 90 dni. Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie zajmowali się przestępczością narkotykową. Wpadł na terenie powiatu warszawskiego zachodniego - przekazała.

- Na stacji paliw znajdującej się na MOP-ie "Góra Świętej Anny", przy autostradzie A4 wpadł 54-letni Romuald R. poszukiwany przez policjantów Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi, w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych - poinformowała dalej policjantka.

Zatrzymania za granicą

To nie koniec zatrzymań. - Z informacji uzyskanych przez policjantów z grupy łowców cieni i z Zarządu w Katowicach CBŚP wynikało, że poszukiwany Mateusz J. ps. Matys ukrywa się w Chorwacji. Był on ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Rejonowy w Cieszynie, w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Funkcjonariusze CBŚP, za pośrednictwem ENFAST systematycznie przekazywali zbierane na bieżąco informacje dotyczące dokładnego miejsca ukrywania się mężczyzny chorwackim organom ścigania. W wyniku międzynarodowej współpracy chorwaccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego Mateusza J. - zaznaczyła.

Podinspektor podkreśliła, że dzięki informacji przekazanej przez CBŚP, również za pośrednictwem ENFAST, służbom niderlandzkim, w Holandii został zatrzymany 41-letni Piotr K. - Mężczyzna był poszukiwany od kilku miesięcy na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Okręgowy w Gdańsku, w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw narkotykowych - podała.

- Również Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawionym tym razem przez Sąd Okręgowy w Opolu, był poszukiwany 35-letni Łukasz P. ps. "Guru". Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie zajmowali się przemytem, produkcją i obrotem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych - przekazała. Dzięki współpracy "łowców cieni" m.in. z czeską policją kryminalną "Guru" został zatrzymany w czeskiej Pradze.

Poszukiwany w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa

Kolejnym zatrzymanym był Jarosław J. - poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez dolnośląski wydział Prokuratury Krajowej w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa. - Mężczyzna został zatrzymany w województwie mazowieckim razem ze swoim znajomym, któremu śledczy zarzucili pomocnictwo przy ukrywaniu się osoby poszukiwanej - zaznaczyła.

Z kolei w Hiszpanii został zatrzymany przez miejscową policję Ryszard M., poszukiwany na podstawie ENA wystawiony również przez dolnośląski wydział PK. - Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem popełnienia zabójstwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym - podała.

- Wobec osób zatrzymanych poza granicami naszego kraju została wszczęta procedura ekstradycyjna - dodała rzeczniczka CBŚP

Autorka/Autor:katke/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości

Dziesiątki ludzi weszły na kładkę pieszo-rowerową, pomimo że ta jest wciąż jest w budowie i nie można po niej spacerować. "Nielegalne i lekkomyślne" - komentuje zachowanie pieszych czytelnik, który na Kontakt 24 wysłał nagranie z tej sytuacji.

Piesi na budowanej kładce. "Nielegalne i lekkomyślne"

Piesi na budowanej kładce. "Nielegalne i lekkomyślne"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Kamery monitoringu zamontowane na Żurawiej nagrały dwie kobiety, które przechodziły ulicą w momencie, gdy doszło do ataku na 25-letnią Białorusinkę. Kobiety wyjaśniały na komendzie, że nie miały świadomości, iż są świadkami przestępstwa. Jak ocenia w rozmowie z tvnwarszawa.pl policjantka z wieloletnim doświadczeniem, nie można usprawiedliwiać braku reakcji, ale z drugiej strony nie powinno się postawy świadków jednoznacznie osądzać. Zwraca uwagę na zjawisko "rozproszonej odpowiedzialności".

Myślały, że są świadkami seksu, poszły dalej. Zgwałcona Liza nie żyje

Myślały, że są świadkami seksu, poszły dalej. Zgwałcona Liza nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sprawca wypadku, w którym zginęła była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Lucyna Wiśniewska, został skazany na trzy lata więzienia. Do Sądu Okręgowego w Radomiu wpłynęły apelacje obrońcy skazanego oraz bliskich ofiary.

Była posłanka zginęła w wypadku. Sprawa wraca do sądu

Była posłanka zginęła w wypadku. Sprawa wraca do sądu

Źródło:
PAP

Opóźnia się remont domków fińskich na Polu Mokotowskim. Urzędnicy informują, że byli zmuszeni do zmiany koncepcji odbudowy, która pierwotnie zakładała wykorzystanie oryginalnych fragmentów. Po rozbiórce okazało się, że wszystkie elementy budynków są w bardzo złym stanie technicznym i nie nadają się do ponownego użycia. 

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek, piątego marca otwarta zostanie nowa trasa tramwajowa na Kasprzaka na Woli. Natomiast 25 marca tramwaje wrócą na ulicę Wolską.

We wtorek tramwaje pojadą nową trasą, sporo zmian w rozkładach

We wtorek tramwaje pojadą nową trasą, sporo zmian w rozkładach

Źródło:
PAP

Stołeczny ratusz ogłosił przetarg na wykonawcę koncepcji brakującego odcinka obwodnicy Śródmieścia. Chodzi o odcinek pomiędzy rondem Żaba a ulicą Radzymińską. Na domknięcie "ringu" mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy czekają od wielu lat.

Obwodnica śródmiejska. Ratusz ogłosił ważny przetarg

Obwodnica śródmiejska. Ratusz ogłosił ważny przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trwają przygotowania do wejścia w życie przepisów związanych z utworzeniem w Śródmieściu parku kulturowego Historycznego Centrum Warszawy. Określają one, jak powinny wyglądać m.in. szyld reklamowy, uliczne stoisko handlowe, czy ogródek gastronomiczny. Urzędnicy tworzą bazę danych firm, instytucji i właścicieli nieruchomości na 500 hektarach parku.

Walka z "szyldozą". Powstaje baza firm, które działają w obszarze parku kulturowego

Walka z "szyldozą". Powstaje baza firm, które działają w obszarze parku kulturowego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trzecia Droga nie wystawi kandydata na urząd prezydenta Warszawy. Ale przedstawiła kandydatkę, która miałaby zostać wiceprezydentką do spraw społecznych w ekipie Rafała Trzaskowskiego. To Adriana Porowska.

Trzecia Droga zdecydowała w sprawie wyborów na prezydenta Warszawy

Trzecia Droga zdecydowała w sprawie wyborów na prezydenta Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Chcemy zakończyć już erę PiS-u, erę populizmu, erę tych, którzy próbowali niszczyć samorząd - mówił podczas konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej w Piasecznie wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że we współpracy Koalicja 15 października ma szansę na zwycięstwo "we wszystkich regionach, województwach, w miastach, miasteczkach i na polskiej wsi".

Trzaskowski: mamy szansę wygrać wybory we wszystkich regionach

Trzaskowski: mamy szansę wygrać wybory we wszystkich regionach

Źródło:
PAP

Cessna 150, która spadła w piątek na podmokły teren w rejonie ulicy Kadetów, zostanie wyciągnięta przy pomocy śmigłowca - dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl. Dwie osoby z załogi maszyny nie odniosły poważniejszych obrażeń. Opuściły już szpital.

Samolot lądował awaryjnie na grząskim terenie. Oględziny zakończone, na razie zostaje na miejscu

Samolot lądował awaryjnie na grząskim terenie. Oględziny zakończone, na razie zostaje na miejscu

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mały samolot spadł w okolicy ulicy Kadetów. Cessna 150 leciała z Góry Kalwarii do Babic, załoga poinformowała kontrolerów lotów, że z maszyną dzieje się coś złego. Samolot lądował w Wawrze.

Mały samolot spadł w Wawrze, dwie ranne osoby zabrał wojskowy śmigłowiec

Mały samolot spadł w Wawrze, dwie ranne osoby zabrał wojskowy śmigłowiec

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek późnym wieczorem w Marysinie Wawerskim w mieszkaniu na pierwszym piętrze wybuchł pożar. Do szpitala trafił przebywający w lokalu mężczyzna. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar w mieszkaniu. Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę i dwa koty

Pożar w mieszkaniu. Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę i dwa koty

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, nie będzie grał koncertów z Kultem. Zespół do czasu rozstrzygnięcia sprawy zawiesił z nim współpracę.

Podejrzany o oszustwo muzyk Kultu nie będzie grał z zespołem

Podejrzany o oszustwo muzyk Kultu nie będzie grał z zespołem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W szpitalu zmarła 25-letnia Białorusinka zaatakowana na ulicy Żurawiej. Do ataku na kobietę doszło w ostatnią niedzielę. Brutalna napaść wstrząsnęła warszawiakami, po informacji o śmierci 25-latki przed kamienicę, w której została zgwałcona, ludzie przynoszą kwiaty i znicze.

Zmarła kobieta napadnięta w centrum Warszawy. W miejscu ataku kwiaty i znicze

Zmarła kobieta napadnięta w centrum Warszawy. W miejscu ataku kwiaty i znicze

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Cezary Jurkiewicz (PiS) zrezygnował z mandatu w Radzie Warszawy. O motywach swojej decyzji poinformował w emocjonalnym wpisie na platformie X.

Radny rezygnuje z mandatu. Tłumaczy to oporem w sprawie ulicy Lecha Kaczyńskiego

Radny rezygnuje z mandatu. Tłumaczy to oporem w sprawie ulicy Lecha Kaczyńskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba chce kontroli NIK w biurze Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi między innymi o sprawę rozbiórki zabytkowej willi Ronikierów w Ząbkach.

Rozbiórka cennej willi i poselski wniosek o kontrolę NIK

Rozbiórka cennej willi i poselski wniosek o kontrolę NIK

Źródło:
PAP

Po pieszym pościgu we Włochach policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Jak podają, miał przy sobie kokainę. Okazało się też, że chwilę wcześniej uszkodził drzwi w hotelu.

Uszkodzone drzwi w hotelu i policyjny pościg. 40-latek miał kokainę

Uszkodzone drzwi w hotelu i policyjny pościg. 40-latek miał kokainę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W nocy z czwartku na piątek mieszkańcy warszawskich Bielan i okolicznych dzielnic usłyszeli głośny wybuch. Policja potwierdza, że dotarło do niej takie zgłoszenie. Źródła wybuchu ani jego fizycznych skutków nie znaleziono.

Mieszkańcy Bielan słyszeli wybuch. Policja: otrzymaliśmy takie zgłoszenie

Mieszkańcy Bielan słyszeli wybuch. Policja: otrzymaliśmy takie zgłoszenie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie z ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, skomentował sprawę. "Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem - przepraszam" - napisał.

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Tramwaj na Białołękę jest absolutnie priorytetem - zapewnił prezydent Warszawy i kandydat na drugą kadencję Rafał Trzaskowski (PO). Inwestycja ma już decyzję środowiskową, ale przetargu na projekt wciąż nie ogłoszono. Budowa jest obiecywana od lat.

Tramwaj na Białołękę znów "absolutnym priorytetem". A nie ma nawet projektu

Tramwaj na Białołękę znów "absolutnym priorytetem". A nie ma nawet projektu

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl