Kradzione we Francji, znalezione w Wawrze. "Tłumaczyli, że czekają na umowę kupna"

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
Policja zatrzymała dwóch mężczyzn
Policja zatrzymała dwóch mężczyzn
KSP
KSPPolicja zatrzymała dwóch mężczyzn

Stołeczni policjanci znaleźli w Wawrze częściowo zdemontowanego peugeota oraz części do renault clio - jak się okazało - kradzione na terenie Francji. Zatrzymani dwaj mężczyźni, 27- i 40-latek, policjantom tłumaczyli, że samochód został przez nich zakupiony, ale jeszcze czekają na umowę.

Według informacji przekazanych przez nadkomisarza Sylwestra Marczaka policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP uzyskali informację, że na jednej z posesji w Wawrze może znajdować się skradziony peugeot expert.

Biegli zbadali miejsce

- Po wejściu na posesję zauważyli zdemontowany wspomniany wcześniej samochód. Po sprawdzeniu pola numerycznego okazało się, że pojazd jest poszukiwany przez policjantów z Pragi Południe - poinformował rzecznik KSP Sylwester Marczak.

W związku z tym, że na posesji znajdowały się też inne przedmioty, które mogły pochodzić z przestępstw, policjanci wezwali na miejsce biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KSP. - Biegli zajęli się weryfikacją legalności części. Okazało się, że niektóre z nich pochodzą od renault clio, poszukiwanego przez policjantów z Francji - zaznaczył.

Zaatrzymani

- Na miejscu policjanci zastali 27- i 40-latka, którzy tłumaczyli, że samochód kupili od mężczyzny, który jednak nie dostarczył im jeszcze umowy kupna-sprzedaży - przekazał. I dodał, że obaj zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem, że mogą mówić nieprawdę.

Zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji, gdzie 40-latek usłyszał dwa zarzuty paserstwa i został objęty policyjnym dozorem. Z kolei 27-latek po przesłuchaniu został zwolniony.

Za zarzucany czyn 40-latkowi może grozić do pięciu lat więzienia.

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości