Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Modernizują kolektor Burakowski. Na dwa miesiące zamkną fragment Marymonckiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Shutterstock / Google MapsZmiany na Marymonckiej

Od piątkowego wieczoru kierowców czekają zmiany na Marymonckiej. Wyłączona zostanie jezdnia w kierunku centrum pomiędzy Podczaszyńskiego i Sacharowa. Nowymi trasami pojadą też autobusy.

Wodociągowcy pracują na Marymonckiej przy modernizacji kolektora Burakowskiego. I choć - jak zaznaczają stołeczni urzędnicy - większość dotychczas prowadzonych prac na odcinku od mostu Skłodowskiej-Curie do ulicy Popiełuszki nie powodowała utrudnień w ruchu, to teraz zmiany wynikają z robót przy komorze zlokalizowanej za skrzyżowaniem z Podczaszyńskiego.

Od piątku, 3 stycznia od około godziny 23 wyłączona z ruchu będzie jezdnia prowadząca w kierunku centrum. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Podczaszyńskiego – Kasprowicza – Sacharowa. Taką trasą pojadą autobusy linii 121 (w kierunku przystanku Gwiaździsta) oraz 150 (poranne kursy wydłużone do przystanku Metro Marymont).

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca lutego. Następnie wykonawca prac udostępni kierowcom jeden pas ruchu.

Zamknięty odcinek MarymonckiejGoogle Maps
Objazd zamkniętego odcinka MarymonckiejUrząd Miasta

Zaczęli od Burakowskiego "Bis"

Modernizacja ponad 50-letniego kolektora Burakowskiego jest możliwa dzięki wcześniejszemu wybudowaniu nowego kolektora Burakowskiego Bis.

Jak wyjaśnili urzędnicy, technologia modernizacji blisko 5-kilometrowego kanału zbiorczego została zastosowana po raz pierwszy w Polsce i polega na wprowadzeniu do jego wnętrza 1600 segmentów z żywic poliestrowych, z których każdy ma długość trzech metrów i waży ponad tonę. "Dzięki połączeniu ich za pomocą szczelnych kołnierzy zostaną utworzone samonośne moduły. W celu optymalnego dopasowania parametrów poszczególnych modułów do wymiarów istniejącego kolektora przeprowadzono skanowanie laserowe, a nowe elementy precyzyjnie zaprojektowano na podstawie uzyskanego w ten sposób rzeczywistego obrazu 3D" - czytamy w komunikacie miasta.

Za 110 milionów złotych

Inwestycja jest realizowana w ramach unijnego projektu "Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie - Faza V", a łączny jej koszt wynosi blisko 110 milionów złotych. Ratusz zapowiedział, że prace modernizacyjne potrwają do września 2020 roku.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o drogowym podsumowaniu roku 2019:

Opóźnione, ale wreszcie skończone

Przebudowana Żołnierska wreszcie otwartaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock / Google Maps