Kolektor gotowy. Marymoncka znów będzie szeroka

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plWkrótce Marymoncka zostanie otwarta

Budowa kolektora ściekowego Burakowski-bis dobiegła końca. Na weekend zapowiedziano zakończenie głównych prac drogowych na Marymonckiej - ułożenie nawierzchni na obydwu jezdniach pomiędzy ulicami Sacharowa i Żeromskiego. W najbliższych dniach kierowców czekają częste zmiany organizacji ruchu.

O utrudnieniach w ruchu kołowym w tej części miasta wielokrotnie informowaliśmy na portalu tvnwarszawa.pl. Z utrudnieniami spowodowanymi wcześniejszą budową kolektora pod Marymoncką, a następnie odbudową ulicy, kierowcy zmagają się od marca 2014 roku.

Tym razem drogowcy zapowiadają zakończenie najbardziej uciążliwych robót. Jednak zanim to nastąpi, kierowcy muszą jeszcze się uzbroić w cierpliwość. Od piątku, 20 maja, od godz. 23 do sobotniego popołudnia wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Marymonckiej od Sacharowa do Żeromskiego i tymi ulicami poprowadzony zostanie objazd dla kierowców jadących w stronę centrum.

Zmierzający w kierunku mostu Marii Skłodowskiej-Curie pojadą jak dotychczas, zwężeniem jezdni wschodniej do przewiązki na wysokości ul. Smoleńskiego. Dalej ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią zachodnią, aż do skrzyżowania z ul. Podleśną.

Finał prac pod koniec czerwca

Jak informuje ratusz, od soboty wieczorem, zachodnia jezdnia zostanie otwarta, ale będzie zwężona o jeden pas ruchu w rejonie skrzyżowania z ul. Sacharowa. Jadący w stronę Mostu Skłodowskiej-Curie będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, przesuwany w zależności od postępu prac (w czasie wyłączenia zewnętrznych pasów połączenie z ul. Marymoncką stracą ulice Chlewińska i Zabłocińska).

Późnym popołudniem w poniedziałek, po zakończeniu prac asfaltowych, wykonawca otworzy obydwie jezdnie na odcinku Podleśna – Żeromskiego w pełnym przekroju. Na w pełni gotową Marymoncką poczekamy jeszcze ponad miesiąc. Roboty wykończeniowe przy chodnikach, drogach rowerowych i zieleni potrwają do końca czerwca.

Wielki kolektor już gotowy

Pod ul. Marymoncką Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybudowało kolektor ściekowy Burakowski-bis o średnicy 3 m i długości 3,2 km, którym od czerwca ubiegłego roku płyną ścieki z centralnych i północnych dzielnic Warszawy do oczyszczalni Czajka. Równocześnie rozpoczęto remont starego, wybudowanego jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku kolektora Burakowskiego.

Wodociągowcy zostali zobowiązani także do odbudowy ulic po swoich pracach i dokończenia przebudowy połączenia ul. Marymonckiej ze Słowackiego i Żeromskiego.

Marymoncka objazdy

skw/b