Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Saska przejdzie gruntowny remont. Prace na Smoczej wstrzymane

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
dg/kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UM WarszawaUlica Saska przejdzie remont

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace remontowe na ulicy Saskiej. Do końca wakacji będą spore utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych. Nie będzie natomiast zapowiadanej wymiany nawierzchni na Smoczej, bo drogowcy postanowili wstrzymać się chwilowo z jej naprawą.

Jak przekazali urzędnicy z warszawskiego ratusza, roboty drogowe na Saskiej Kępie rozpoczną się w poniedziałek 13 lipca i potrwają do 31 sierpnia.

Ulica nie była przygotowana na takie obciążenia

Prace na Saskiej będą prowadzone na odcinku od alei Waszyngtona do Zwycięzców. "Ich zakres obejmuje wymianę nawierzchni jezdni wraz z podbudową oraz liczne prace brukarskie. Nowe będą wszystkie krawężniki, zjazdy bramowe, nawierzchnia miejsc parkingowych oraz chodniki (w tym przystanki autobusowe) po obu stronach ulicy" – czytamy w komunikacie ratusza.

Jak przyznają urzędnicy, Saska to jedna z ważniejszych arterii w tym rejonie Warszawy. Znajduje się tu wiele placówek edukacyjnych oraz punktów użyteczności publicznej. Ponadto kilka lat temu ulica była obciążona wzmożonym ruchem w związku z zamkniętym po pożarze mostem Łazienkowskim. "Konstrukcja ulicy nie była przygotowana do takiego obciążenia, co wpłynęło na jej szybszą, niż zakładano, degradację. Dlatego też zamiast weekendowej wymiany nawierzchni planujemy generalną modernizację" – tłumaczą urzędnicy.

Dwa etapy prac na Saskiej Kępie

Prace zostały podzielone na dwa etapy, aby utrzymać dojazd do ulic Adampolskiej i Dąbrówki. W pierwszym etapie wyłączone z ruchu będą odcinki od Waszyngtona do Adampolskiej i od Angorskiej do Zwycięzców. W tym czasie z Adampolskiej będzie można wyjechać w lewo na Saską i dojechać do skrzyżowania z ulicami Dąbrówki i Angorską.

Pierwszy etap remontu SaskiejUM Warszawa

W drugim etapie zamknięty będzie odcinek od Adampolskiej do Zwycięzców: wyjazd z Angorskiej będzie możliwy w prawo do bocznej jezdni Waszyngtona, utrzymany będzie także przejazd w ciągu ulic Dąbrówki i Angorskiej. W czasie remontu połączenie z Saską stracą ulice Walecznych i Irlandzka. Na tej ostatniej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Nie będzie można zaparkować na całej długości Irlandzkiej. Podobnie na ulicach Adampolskiej, Dąbrówki, Angorskiej i Walecznych, przy skrzyżowaniach z Saską, zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

Drugi etap remontu SaskiejUM Warszawa

Prace wymuszą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii: 111, 123, 507, 509 i nocnych N02 N22, N72, pojadą objazdem ulicami Zwycięzców i Francuską. Dojazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, kościoła i ogrodu jordanowskiego będzie możliwy wyłącznie od Nobla.

Remont Smoczej wstrzymany

Dwa dni później, w środę, miały rozpocząć się prace remontowe na ulicy Smoczej na Woli. Także tutaj drogowcy zamierzali wymienić nawierzchnię wraz z podbudową. Prace miały trwać do końca wakacji. Zarząd Dróg Miejskich postanowił jednak wstrzymać remont, bo wieści o jego zakresie wywołały protesty aktywistów z Muranowa.

Drogowcy zamierzają poszukać rozwiązania, które pozwoli poprawić warunki na ulicy i jednocześnie zadowoli osoby, które domagają się, by dawna bazaltowa kostka pozostała na Smoczej.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o utrudnieniach związanych z przebudową alei Jana Pawła II:

Zmiany w alei Jana Pawła IIMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:dg/kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa