Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Remont alei Jana Pawła II. Kolejne zmiany dla kierowców i pieszych

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kz/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Od niedzieli kolejne utrudnienia Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2
  Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plOd niedzieli kolejne utrudnienia

  Prace przy cywilizowaniu alei Jana Pawła II wchodzą w kolejną fazę. Od niedzieli będą się jednak wiązać z kolejnymi utrudnieniami. 

  "Obecnie trwają roboty wzdłuż wschodniej jezdni, gdzie widać już zarys drogi dla rowerów. W długi weekend czerwcowy jezdnia zyskała także nową nawierzchnię. Teraz pora zacząć prace na jezdni prowadzącej w kierunku Mokotowa" – poinformował Zarząd Dróg Miejskich. 

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Z kolei w niedzielny wieczór, około godziny 22, wyłączone z ruchu zostaną skrajne prawe pasy tej jezdni na odcinku od ronda ONZ do Jerozolimskich. Kierowcy jadący w tej relacji będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Połączenie z aleją Jana Pawła II stracą ulice Złota i Chmielna, ale utrzymany będzie zjazd do tunelu prowadzącego na pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym.

  Zmiany będą dotyczyły także pieszych. Chodnik wzdłuż zachodniej jezdni będzie częściowo zajęty przez plac budowy, ale piesi będą mieli przejście o szerokości 2,5 metra. Na odcinku od Chmielnej do ronda Czterdziestolatka chodnik będzie poprowadzony częściowo po jezdni.

  Ujednolicą jezdnię, zyskają piesi i rowerzyści

  Cała inwestycja zakłada remont i przebudowę istniejących jezdni.  Ponadto w ramach tej inwestycji na rondzie Czterdziestolatka u zbiegu alei Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich wyznaczone zostaną nowe naziemne przejścia dla pieszych po północnej stronie ronda (przy przystankach tramwajowych) oraz po stronie zachodniej (wraz z przejazdem rowerowym).

  "Ułatwi to pieszym, w tym osobom starszym, i o ograniczonej mobilności oraz podróżnym z bagażami, wygodne przedostanie się na Dworzec Centralny i do przystanków tramwajowych. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy powstaną również w osi ul. Nowogrodzkiej" - zaznacza magistrat.

  Autor:kz/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl