TVN Warszawa | Ulice

Pusta Dolina Służewiecka. Efekt otwarcia tunelu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tak obecnie wygląda ruch w Dolinie Służewieckiej w godzinach szczytu (wideo z 23 grudnia 2021)
Tak obecnie wygląda ruch w Dolinie Służewieckiej w godzinach szczytu (wideo z 23 grudnia 2021)Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plTak obecnie wygląda ruch w Dolinie Służewieckiej w godzinach szczytu (wideo z 23 grudnia 2021)

Jeszcze kilka dni temu była to jedna z najbardziej zakorkowanych ulic w Warszawie. W czwartkowe popołudnie w Dolinie Służewieckiej próżno szukać korka. - Ulica jest całkowicie przejezdna w obie strony. To efekt otwarcia tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy - ocenia reporter tvnwarszawa.pl.

Zastrzec trzeba, że w przedświąteczny czwartek ruch w niemal całym mieście jest mniejszy niż zwykle. - Mniej zakorkowana niż normalnie o tej porze jest Trasa Łazienkowska. Przejezdne są Aleje Jerozolimskie, most Gdański, aleja Prymasa Tysiąclecia. Korków nie ma też na drogach wyjazdowych z miasta. Pusto jest także w Dolinie Służewieckiej - opisywał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Brak korków w tej ostatniej lokalizacji - jego zdaniem - wynika nie tylko z ogólnie mniejszego ruchu, ale przede wszystkim z tego, że w poniedziałek otwarty został tunel Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie.

- Po otwarciu w poniedziałek tunelu POW ruch samochodów w Dolinie Służewieckiej znacznie się zmniejszył. W czwartek o godzinie 16.30 jest ona całkowicie przejezdna w obie strony: nie ma korków, wystarczy jeden cykl świateł, żeby wszystkie pojazdy przejechały przez skrzyżowania z Nowoursynowską czy najbardziej newralgiczną aleją Wilanowską - relacjonował Węgrzynowicz.

- Od otwarcia tunelu minęło dopiero kilka dni i to na pewno za krótki czas, żeby móc ocenić, jak to wpłynęło na ruch w innych częściach miasta, to już widać, że wielu kierowców woli korzystać z POW, niż wjeżdżać w dotychczas zawsze zakorkowaną Dolinę - podsumował.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Tunel otwarty

Nowy tunel na Ursynowie liczy 2335 metrów. Ale cały oddany do użytku w poniedziałek odcinek POW ma 4,6 kilometra - od węzła Puławska do węzła Warszawa Wilanów (Przyczółkowa). Do dyspozycji kierowców są także półwęzły: Ursynów Zachód (wjazd na skrzyżowaniu Płaskowickiej i Indiry Gandhi) i Ursynów Wschód (skrzyżowanie Płaskowickiej i Rosoła). Ursynowski tunel był brakującym elementem obwodnicy. Rok temu drogowcy oddali ponad 15-kilometrowy odcinek tej samej trasy z węzłami: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska i mostem Anny Jagiellonki na Wiśle.

Tunel POW został otwarty w poniedziałek, 20 grudniaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości