Kończy się budowa metra na Bemowie: autobusy wracają na podstawowe trasy

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
"Świętujemy połączenia Targówka z Bemowem" (nagranie archiwalne)
"Świętujemy połączenia Targówka z Bemowem" (nagranie archiwalne)
TVN24
TVN24"Świętujemy połączenia Targówka z Bemowem" (nagranie archiwalne)

W czwartek, późnym wieczorem, zmieni się organizacja ruchu na budowie metra w rejonie skrzyżowania Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Jak informuje ratusz, autobusy wrócą na jezdnię w kierunku Połczyńskiej.

Powoli kończą się utrudnienia przy bemowskim ratuszu, spowodowane budową metra. Od godziny 22 w czwartek będzie już można przejechać zachodnią ulicą Powstańców Śląskich na odcinku od Górczewskiej do Czumy. Kierowcy będą mogli przejechać prosto przez skrzyżowanie Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Jedynym utrudnieniem, które pozostanie, będzie zakaz skrętu w lewo z Górczewskiej w Powstańców Śląskich. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Konarskiego.

W związku ze zmianami autobusy linii 112, N01 i N42 powrócą na swoje trasy podstawowe. Jedynie linia 190 pozostanie na trasie objazdowej, przez Konarskiego, w kierunku pętli Osiedle Górczewska.

OGLĄDAJ TVN24 W TVN24 GO

"Przypominamy, że pod koniec czerwca planowane jest wyłączenie ruchu tramwajowego w tym rejonie i wprowadzanie kolejnych etapów tymczasowej organizacji ruchu" - poinformował stołeczny ratusz.

Organizacja ruchu na Górczewskiej i Powstańców Śląskich Urząd Miasta Warszawy

Pięć stacji w budowie

Budowniczowie bemowskiego odcinka metra wybudowali już docelowy układ zachodniej jezdni ulicy Powstańców Śląskich wraz z zatoką dla autobusów. Powstały: nowa jezdnia, chodniki oraz droga rowerowa. Pod ziemią układane jest torowisko podziemnej kolejki, trwają też prace kamieniarskie na antresolach i peronach stacji.

Druga linia metra połączy Bemowo z Targówkiem i będzie liczyć 21 stacji. W tej chwili gotowy jest odcinek liczący 13 stacji, łączący Wolę z Targówkiem. Równolegle trwa budowa nowych stacji na Bródnie i na Bemowie. Na lewym i prawym brzegu powstanie ich pięć: Zacisze, Kondratowicza i Bródno oraz Ulrychów i Bemowo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pasażerowie będą mogli z nich skorzystać w drugiej połowie 2022 roku.

Za końcowymi stacjami – zarówno na Bemowie, jak i na Targówku – powstają tory odstawcze dla pociągów.

Organizacja ruchu na GórczewskiejUrząd Miasta Warszawy

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Warszawy

Pozostałe wiadomości