pogoda

pogoda

Tegoroczna zima jest do siebie niepodobna. Po krótkim ataku przepuszczonym na Europę centralną w połowie zeszłego tygodnia - teraz odpuściła. Termometry wskazują dodatnie temperatury, a z nieba zamiast śniegu pada deszcz.

Świąteczny poniedziałek nie będzie rozpieszczał pogodową aurą. W całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Tylko na południu Polski na niebie pojawią się przejaśnienia.

Święty Mikołaj będzie musiał założyć w Wigilię kalosze. Nadchodzący z zachodu ciepły front atmosferyczny przyniesie w całym kraju przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Ciepło, od 1 do 6 st. C.

Święty Mikołaj będzie musiał założyć w Wigilię kalosze. Nadchodzący z zachodu ciepły front atmosferyczny przyniesie w całym kraju przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Ciepło, od 1 do 6 st. C.

Najbliższa doba może przynieść niewielkie opady śniegu w południowo-zachodniej Polsce. W wysokich partiach gór można liczyć na niewielką "dostawę" świeżego śniegu. Tam też dobre warunki do jazdy na nartach.

Trudne warunki atmosferyczne panujące w stolicy Armenii, znacznie opóźniły wylot premiera Donalda Tuska. Choć sytuacja pogodowa nie uległa znacznej poprawie, szef polskiego rządu zdecydował się na powrót do kraju. Przyleciał do Warszawy w piątek po południu.

Na Polskę od zachodu zaczyna nasuwać się płytka zatoka niżowa, przynosząca opady. Komu pod choinkę przyniesie białe święta? Najwięcej szans mają mieszkańcy wschodniej Polski. Tam w Boże Narodzenie ma prószyć śnieg.

Uwaga kierowcy, w środę będzie bardzo ślisko. Trudne warunki drogowe panujące w nocy poprawią się jedynie na wschodzie kraju. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

W niewielu miejscach narciarze w Polsce mogą liczyć na grubą warstwę świeżego śniegu. W górach jeszcze sypnie, ale nie będą to opady obfite. Mimo to, są miejsca, w których można zjeżdżać na nartach bez przeszkód.

W ciągu najbliższej doby zatoka niżowa, związana z niżem znad Morza Norweskiego, przesunie się na wschód i obejmie zachodnie i centralne rejony Polski.

- Pogoda na Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii będzie wyjątkowo łagodna. Termometry pokażą od 8 do 11 st. C - poinformowała agencja pogodowa Met Office.

Co śmierć Kim Dzong Ila ma wspólnego z pogodą? Według północnokoreańskich mediów – całkiem sporo. – Jego narodzinom towarzyszyło pojawienie się podwójnej tęczy, w momencie zgonu odnotowano nienaturalnie niskie temperatury, a morza były wyjątkowo wzburzone – poinformowała w czwartek państwowa telewizja, według której dyktator miał zdolność kontrolowania aury.