Badając zmiany klimatu, naukowcy najczęściej skupiają się na ekstremalnych zjawiskach pogodowych. Tym razem badacze postanowili przyjrzeć się temu, jak globalne ocieplenie wpływa na coś innego - łagodną pogodę. I stworzyli pierwsze opracowanie na ten temat.
W najbliższych dniach musimy się liczyć z opadami śniegu. Ponadto się ochłodzi. Jednak pod koniec tygodnia niebo się rozpogodzi, a temperatura wzrośnie.
Na te zdjęcia naukowcy czekali, wstrzymując oddech. Najnowocześniejszy satelita GOES-16, którego NASA wystrzeliła w kosmos dwa miesiące temu, wysłał pierwsze fotografie Ziemi. Są niezwykle precyzyjne i mają stanowić przełom w prognozowaniu pogody.
Ferie w kilku województwach trwają już od połowy stycznia. W niektórych regionach przerwa między semestrami przypada jednak na drugą połowę lutego. Na przełomie stycznia i lutego spodziewamy się mocnego ocieplenia. Młodzież i dzieci marzą, by wypoczywać w otoczeniu śniegu. Sprawdź, co w najbliższym czasie szykuje pogoda.
W USA pogoda jest bardzo niebezpieczna. Na południu kraju tornada zniszczyły wiele domów. Wiatr powalał drzewa i zrywał linie wysokiego napięcia. Zginęło co najmniej 20 osób. Jest też wielu rannych.
W prawie całej Polsce pogoda dopisze. W żadnym z regionów nie spodziewamy się opadów. Chmury zakryją słońce jedynie lokalnie, głównie na północy kraju. Termometry wskażą od -2 do 2 st. C.
Polska w najbliższych dniach będzie pod wpływem wyżu. Dzięki temu w poniedziałek będzie słonecznie. Jednak do kraju zbliża się niż. - Napłynie silny strumień atlantyckiego powietrza - stwierdził Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo. Oznacza to odwilż.
Ostatni dzień tygodnia minie pod znakiem marznącego deszczu i mgieł. Jednak są regiony, gdzie padać nie powinno, a zza chmur wyjrzy słońce. Wszędzie temperatura będzie na plusie.