Śródmieście

Śródmieście

Po placu Piłsudskiego legalnie pojedziesz rowerem

Z pl. Piłsudskiego zniknął znak zakazu wjazdu dla rowerów. - To był martwy zakaz, którego nikt nie przestrzegał - mówią urzędnicy. Na wyremontowanej przestrzeni stanęła już tabliczka zezwalająca na wjazd jednośladów.

Budują wieżowiec na miejscu fabryki "polskich stenów"

Przy skrzyżowaniu Grzybowskiej i al. Jana Pawła II trwa budowa wieżowca Q22. Ma być gotowy w 2016 roku. Tymczasem deweloper przypomina historię tego miejsca z okresu II wojny światowej. Upamiętniała ją tablica na elewacji rozebranego hotelu Mercure.

Koniec gimnazjum przy Twardej? "Musimy zwrócić 75 proc. gruntu"

Rodzicom i uczniom renomowanego gimnazjum nr 42 przy ul. Twardej nie udało się przedstawić pomysłów na ratowanie placówki podczas wtorkowej komisji oświaty. Nie starczyło dla nich czasu, a zaproszone władze Śródmieścia przekonywały, że placówka musi być zlikwidowana.

Ratusz reklamuje się na PKiN. "To sprzeczne z zasadami"

Gigantyczna reklama nowego, miejskiego numeru alarmowego zawisła na Pałacu Kultury. Nie byłoby w tym może niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że miasto zwolniło niedawno szefa wydziału estetyki za to, że... nie radził sobie z wielkoformatową reklamą.

Plac Piłsudskiego otwarty po remoncie

Zmianą wart i złożeniem wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza uczczono we wtorek 88. rocznicę powstania tego miejsca pamięci. Podczas uroczystości zaprezentowano też wyremontowany pl. Piłsudskiego.

Antyfaszystowski marsz przejdzie przez Śródmieście

W sobotę 9 listopada, dla wspomnienia 75. rocznicy nocy kryształowej - pogromów Żydów w hitlerowskich Niemczech, przez stolicę przejdzie demonstracja antyfaszystowska. Przyłączy się do niej OPZZ - zapowiedział wiceprzewodniczący porozumienia Andrzej Radzikowski.

"Czeka nas zagłada śródmiejskiej oświaty"

Dziś kolejna odsłona walki o gimnazjum przy ulicy Twardej w Warszawie. Rodzice i uczniowie znów spróbują przekonać radnych i urzędników, by zaniechali przenosin szkoły na Mokotów. – Mamy propozycje alternatywnych rozwiązań. Chcemy rozmawiać – mówi jeden z nich. To nie jedyna szkoła w dzielnicy wytypowana do przeprowadzki.

"Sen o Warszawie" zabrzmi z ratusza. "To nie będzie hejnał"

16 lutego, w rocznicę urodzin Czesława Niemena, z budynku ratusza na placu Bankowym ma po raz pierwszy zabrzmieć jego "Sen o Warszawie" - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Melodia będzie prawdopodobnie odgrywana w każdy piątek, jako zapowiedź nadchodzącego weekendu.

Kontrola i dymisja. Gronkiewicz-Waltz o biurowcu przy starówce

Prezydent Warszawy zapowiedziała, że nie wstrzyma budowy budzącego kontrowersje biurowca przy placu Zamkowym. - Natomiast będą kontrole i wyciągane konsekwencje w stosunku do pracowników - zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Stanowisko straciła już naczelniczka wydziału architektury w Śródmieściu, która wydała zgodę na budowę - dowiedziała się TVN24.

"Awaria systemu" sparaliżowała Wisłostradę

W poniedziałek w porannym szczycie Wisłostrada stanęła w większym niż zwykle korku - alarmował reporter tvnwarszawa.pl. - Doszło do awarii systemu sterowania ruchem- poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Ta została usunięta po 12.00.

Przemysław Wipler zrzeknie się immunitetu. "Jest mi bardzo wstyd"

- Niezwłocznie, jak tylko będę miał taką okazję, zrzeknę się immunitetu - zapowiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 Przemysław Wipler. Poseł przeprosił za incydent z udziałem policjantów, w którym uczestniczył przed warszawskim klubem. - Jest mi bardzo wstyd. Nie powinno mnie być w tym miejscu, o tej porze, w takich okolicznościach - podkreślał poseł.

Mazowiecki spoczął na cmentarzu w Laskach

Zakończyły się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w podwarszawskich Laskach. Trumnę z ciałem Tadeusza Mazowieckiego złożono w grobie rodzinnym, gdzie pochowana jest także jego żona Ewa. Wcześniej odprawiono mszę żałobną w intencji byłego premiera w Bazylice Archikatedralnej. - Żegnamy Tadeusza Mazowieckiego, premiera czasu przełomu ustrojowego w naszym kraju, architekta i budowniczego konstrukcji gmachu naszego niepodległego i demokratycznego Państwa Polskiego. Żegnamy naszego premiera - mówił prezydent Bronisław Komorowski.

Warszawiacy pożegnali premiera

Kilka tysięcy osób żegnało premiera Tadeusza Mazowieckiego na trasie konduktu pogrzebowego z Pałacu Prezydenckiego do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana na Starym Mieście. Wiele osób wzięło także udział w transmisji żałobnej mszy świętej, dzięki telebimowi ustawionemu na placu Zamkowym. Po mszy, na widok trumny wynoszonej ze świątyni zgromadzeni zaczęli bić brawo.

Wipler zawiesza szefostwo w Republikanach

Poseł Przemysław Wipler zawiesił sprawowanie funkcji prezesa zarządu Stowarzyszenia Republikanie - poinformowała Anna Streżyńska, która czasowo przejmie kierowanie sprawami programowymi i organizacyjnymi stowarzyszenia.