Pasażer pobił kierowcę autobusu. Do policyjnego aresztu pojechał w kasku ochronnym i kaftanie bezpieczeństwa

Autor:
ng/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Agresywny 22-latek został zatrzymany
Agresywny 22-latek został zatrzymany tvnwarszawa.pl
wideo 2/6
tvnwarszawa.plAgresywny 22-latek został zatrzymany

Podczas patrolowania Pragi-Południe strażnicy miejscy zauważyli autobus, który blokował ruch. Okazało się, że pasażer zaatakował kierowcę. Był agresywny także w stosunku do strażników i policjantów. 22-latek był poszukiwany w związku z rozbojem i dewastacją mienia.

Wieczorem, 15 marca, podczas patrolu stołeczni strażnicy miejscy zauważyli autobus miejski linii 188, stojący na skrzyżowaniu ulicy Wiatracznej i Prochowej. Pojazd blokował ruch, więc inni kierowcy wymijali go, stwarzając zagrożenie dla nadjeżdżających z naprzeciwka.

- W pierwszej chwili pomyślałem, że autobus po prostu się zepsuł. Podeszliśmy do przednich drzwi, by zapytać, czy wezwać pogotowie techniczne. Zobaczyliśmy, jak w środku młody mężczyzna bije kierowcę autobusu, krzycząc, że pozbawi go życia, a drugi próbuje odciągnąć silnie pobudzonego napastnika - przekazuje Jacek Szostakiewicz z VII Oddziału Terenowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pasażer podczas kontroli biletów rozpylił gaz pieprzowy w autobusie. "To kolejny atak".

Podczas patrolowania Pragi-Południe strażnicy miejscy byli świadkami bójki pasażera z kierowcą autobusu. Napastnik okazał się agresywny także w stosunku do nich i policjantów, których opluł. Na komendzie okazało się, że 22-latek był poszukiwany przez mundurowych w związku z rozbojem i dewastacją mienia. Prawdopodobnie w piątek usłyszy zarzuty.
Strażnicy miejscy zwrócili uwagę na autobus blokujący ruchSM Warszawa

Pracownikowi Miejskich Zakładów Autobusowych udało się otworzyć drzwi pojazdu, dzięki czemu strażnicy mogli podjąć interwencję.

"Pasażer nie reagował na ich polecenia. Atakował i obrażał. Na miejsce przyjechał drugi patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zakuli w końcu mężczyznę w kajdanki, wyprowadzili z autobusu i umieścili w radiowozie. Nadal był agresywny, próbował zdemolować wnętrze pojazdu, kopiąc w ściany i drzwi. Oczekując na przyjazd patrolu policji, strażnicy opatrzyli kierowcę autobusu" - opisuje stołeczna straż miejska.

- Ten mężczyzna był tak agresywny, jakby zażył jakieś środki pobudzające. Opluł policjantów, którzy podeszli do radiowozu i otworzyli drzwi przedziału przewozowego - dodaje Szostakiewicz.

Był poszukiwany

22-latek został przewieziony do komisariatu w kasku ochronnym i kaftanie bezpieczeństwa. Na miejscu ustalono, że był poszukiwany w związku z rozbojem i dewastacją mienia.

Jak informuje nadkom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, mężczyzna pozostanie w policyjnym areszcie do piątku, kiedy to prawdopodobnie usłyszy zarzuty. - Na razie przesłuchujemy świadków zdarzenia i czekamy na dokumentację medyczną pokrzywdzonego, którą oceni biegły - tłumaczy.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: SM Warszawa

Pozostałe wiadomości