Udawali inspektorów pracy, wyłudzili pieniądze od rolników

Źródło:
tvn24.pl
Mężczyźni trafili do aresztu
Mężczyźni trafili do aresztutvn24.pl
wideo 2/3
Mężczyźni trafili do aresztutvn24.pl

Dwaj mieszkańcy Warszawy podawali się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy i oszukali rolnika z gminy Zakroczym, który przekazał im pieniądze - informuje Komenda Stołeczna Policji. Kilka dni wcześniej w podobnych okolicznościach oszukany został rolnik z powiatu płońskiego. Podejrzani mają 55 i 57 lat, zostali tymczasowo aresztowani. Starszemu grozi do ośmiu lat więzienia, młodszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy, więc do więzienia może trafić nawet na 12 lat.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez zakroczymskich i nowodworskich policjantów. "Jak ustalili mundurowi, 57- latek i 55-latek z Warszawy, działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, rolnika z gminy Zakroczym" - przekazuje w komunikacie Komenda Stołeczna Policji. Funkcjonariusze dodają, że jeden z zatrzymanych mężczyzn kilka dni wcześniej w bardzo podobny sposób oszukał rolnika z powiatu płońskiego.

Opłata za "czynności służbowe"

Policja przekazuje, że oszuści wprowadzili w błąd rolnika z gminy Zakroczym twierdząc, że są pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy. "Następnie, działając pod pretekstem podejmowania czynności służbowych, zażądali od rolnika pieniędzy. Pokrzywdzony przekazał oszustom gotówkę" - przekazuje KSP.

Czytaj też: Skuter zapakowali do busa i odjechali. Nie wiedzieli o kamerze

Rolnik niedługo potem zaalarmował policjantów. Sprawcy zostali zatrzymani w Zakroczymiu. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 62 i drogi krajowej nr 7 zatrzymany został renault, w środku którego był 57-latek i jego 55-letni kolega.

"Na miejsce zgłosili się też pokrzywdzeni rolnicy, którzy od razu rozpoznali oszustów. Mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy, którzy trafili do policyjnych cel. Następnie przedstawione zostały im zarzuty" - czytamy w komunikacie policji.

Zarzuty i areszt

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Nowodworski sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczne areszty. 57- latkowi grozi kara do 8 lat więzienia. 55-latkowi grozi do 12 lat, bo działał w warunkach recydywy. W związku z tym górna granicy kary może zostać zwiększona o połowę.

***

Policja ostrzega przed oszustami i apeluje o czujność. "W razie najmniejszych wątpliwości i podejrzeń należy zweryfikować informacje kontaktując się lub dzwoniąc na Policję. W ten sposób możemy uchronić nasze oszczędności i nie stać się ofiarą oszustów!" - podkreśla policja.

Jednocześnie funkcjonariusze proszą o kontakt innych rolników zostali oszukani przez osoby podające się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Na zgłoszenia czekają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Paderewskiego 3 lub dzwoniąc pod całodobowy nr tel. 47 72 44 901 (numer wewnętrzny 213).

Autorka/Autor:

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości

Zalew Zegrzyński leży niecałe 30 kilometrów na północ od centrum Warszawy. Rowery wodne, strzeżona plaża, miejsca do grillowania - to wszystko zachęca okolicznych mieszkańców, ale też warszawiaków, by chłodzić się tu w upalne dni. Do Zegrza dojeżdża pociąg, ale droga ze stacji na plażę to koszmar. Piesi muszą przejść prawie trzy kilometry, większość poboczem przy ruchliwej trasie. 

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Drogowcy rozpoczynają budowę przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego, które połączą ulicę Karową z nowym mostem pieszo-rowerowym przez Wisłę. Dlatego od poniedziałku, 15 lipca, Wisłostrada będzie węższa o jeden pas w każdym kierunku. Zmiany czekają także pieszych i rowerzystów.

Wisłostrada od poniedziałku będzie zwężona

Wisłostrada od poniedziałku będzie zwężona

Źródło:
tvnwarszawa.pl

50-letni kierowca zginął w porannym wypadku w powiecie ciechanowskim. - To już trzecia ofiara wypadków, do których doszło na mazowieckich drogach od początku weekendu – poinformowała w niedzielę rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Zjechał na pobocze, uderzył w drzewo. Nie żyje

Zjechał na pobocze, uderzył w drzewo. Nie żyje

Źródło:
PAP

62-letnia Polka była poszukiwana czerwoną notą Interpolu, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym. Została zatrzymana przez strażników granicznych na lotnisku Warszawa-Modlin.

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie są zamknięte z uwagi na konieczność kontroli i usunięcia skutków nocnej bardzo intensywnej nawałnicy - przekazała w sobotę Anita Kacprzyk, przedstawicielka muzeum. Ogród zamknięty będzie również w niedzielę, odwołano zaplanowane w nim imprezy.

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na terenie przedszkola osy zbudowały gniazda w plenerowych zabawkach w ogrodzie. Zauważyli je pracownicy, którzy poprosili o pomoc strażników miejskich, a ci strażaków.

Osy zamieszkały w zabawkach przy przedszkolu

Osy zamieszkały w zabawkach przy przedszkolu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ciało, najprawdopodobniej kobiety, zostało w sobotę wyłowione z Wisły w Warszawie. - Jest w znacznym stanie rozkładu, praktycznie uniemożliwiającym identyfikację. Zostaną pobrane próbki DNA - poinformowała policja.

Z Wisły wyłowiono ciało. "Nie była możliwa identyfikacja"

Z Wisły wyłowiono ciało. "Nie była możliwa identyfikacja"

Źródło:
PAP

Groźnie wyglądająca kolizja na płockim lotnisku. Podczas lądowania jedna z maszyn wywróciła się, na jej pokładzie były dwie osoby.

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

40-letni mężczyzna został napadnięty na placu Konstytucji. Jak podała straż miejska, został pobity i skopany do nieprzytomności. Poszkodowanemu na pomoc ruszył strażnik.

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Neolityczna siekierka znaleziona przypadkowo podczas prac ogrodowych w Józefowie trafiła do Muzeum Historycznego w Legionowie. Będzie można ją zobaczyć na wystawie od września.

Siekierka sprzed ponad czterech tysięcy lat trafiła do muzeum 

Siekierka sprzed ponad czterech tysięcy lat trafiła do muzeum 

Źródło:
PAP

W Otwocku odkopano fragmenty kolumn i szczątki murów. Widać na nich resztki malowań w pstrokatych kolorach. Znalezione elementy pochodzą z synagogi Goldbergów. Świątynia mieściła 650 wiernych. Przed wojną odbywały się w niej różne uroczystości, nie tylko religijne. W 1940 roku została zburzona.

Kolumny i szczątki murów synagogi odkopano w Otwocku

Kolumny i szczątki murów synagogi odkopano w Otwocku

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Blacha już zdemontowana, ostały się jeszcze metalowy stelaż i solidna podłoga. Ale dni pawilonu z placu Defilad, który przed laty pełnił funkcję punktu informacyjnego rozbudowy metra, są policzone. - Nie znaleźliśmy instytucji, która mogłaby go wykorzystać do realizacji swoich działań - przyznaje ostatni gospodarz obiektu.

Rozbiórka w centrum Warszawy. Nie znaleźli pomysłu na pawilon

Rozbiórka w centrum Warszawy. Nie znaleźli pomysłu na pawilon

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tylko jednej doby karetki stołecznego pogotowia wyjeżdżały 685 razy, a co siódme zgłoszenie dotyczyło skutków wysokich temperatur. Aż 52 wyjazdy dotyczyły omdleń - podała w mediach społecznościowych Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie.

Omdlenia, duszności i złe samopoczucie. Co siódmy wyjazd pogotowia związany z upałami

Omdlenia, duszności i złe samopoczucie. Co siódmy wyjazd pogotowia związany z upałami

Źródło:
PAP

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek odniósł się w piątek do blokad ulic organizowanych w ostatnim czasie w Warszawie przez aktywistki i aktywistów z Ostatniego Pokolenia. - Nie ma tutaj przestrzeni dla wymierzania we własnym zakresie sprawiedliwości - skomentował próby usuwania protestujących przez kierowców na własną rękę.

Wiceszef MSWiA komentuje próby usuwania protestujących przez kierowców

Wiceszef MSWiA komentuje próby usuwania protestujących przez kierowców

Źródło:
PAP