Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Zamiast konfesjonału krzesełko na parkingu. Można usiąść obok księdza albo podjechać autem

Najnowsze

Autor:
kz/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plSpowiedź na parkingu Świątyni Opatrzności Bożej

Można podjechać samochodem albo usiąść na krzesełku, w bezpiecznej odległości, ale oko w oko z księdzem. Tak wygląda spowiedź na parkingu Świątyni Opatrzności Bożej.

KORONAWIRUS RAPORT

Zakładają maseczki, biorą krzesła i idą spowiadać. Wiernych doprowadzą do nich kierunkowskazy: białe kartki z czerwonymi strzałkami i napisem: "Spowiedź na parkingu". Chętnych nie brakuje.

Kolejka na parkingu

Kapłani na parkingu pojawiają się codziennie o dziesiątej. Spowiadają cztery godziny. Opcje dla wiernych są dwie. Można usiąść na przygotowanym przez księży krzesełku, w bezpiecznej odległości, ale można również wyspowiadać się, podjechawszy samochodem. Nie trzeba nawet wysiadać z auta., wystarczy uchylić szybę.

- Wierni chętniej korzystają z pierwszej możliwości – opisuje Tomasz Zieliński reporter tvnwarszawa.pl.

Kiedy był na miejscu, kilkanaście osób czekało na sakrament. – Stali w bezpiecznej odległości, większość miała ze sobą maski – relacjonował Zieliński.

Ale jeżeli komuś taka forma spowiedzi nie odpowiada, księża ze Świątyni Opatrzności Bożej przypominają, że możliwa jest również spowiedź w konfesjonale, tuż po wieczornej mszy - w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

W kościele maksymalnie pięć osób

Przed nami Wielkanoc jakiej nie znamy, bez rodzinnych wyjazdów i spotkań. Mister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje o rozsądek, a przede wszystkim zachowanie ostrożności w czasie nadchodzących świąt. 

W kościele, podczas nabożeństwa, może być maksymalnie pięć osób.

KORONAWIRUS A WIELKANOC. JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ WIELKI TYDZIEŃ W WATYKANIE?

ŚWIĘTA NA ODLEGŁOŚĆ. ZŁÓŻ ŻYCZENIA NA ANTENIE TVN

Msze święte w każdą niedzielę transmitujemy na portalu tvn24.pl.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:kz/ec

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: