Przez "ekstremalnie agresywne zachowanie pasażera" zawrócili samolot. Doszło do bójki, ucierpiała stewardesa

Autor:
dk,
kk/r
Źródło:
Kontakt 24

Samolot Polskich Linii Lotniczych z Warszawy do Toronto musiał lądować na Islandii, a następnie powrócić do Warszawy. Powodem była bójka na pokładzie. Rzecznik przewoźnika zaznacza, że przez "ekstremalnie agresywne zachowanie" jednego z pasażerów konieczne było przerwanie podróży. 

Informację o incydencie otrzymaliśmy na Kontakt 24. Na pokładzie samolotu z Warszawy do Toronto miało dojść do bójki, co było przyczyną przekierowania maszyny na Islandię, a następnie zawrócenia jej do Warszawy.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem PLL LOT Krzysztofem Moczulskim, który przekazał, że przyczyną lądowania była niemożność rozwiązania konfliktu pokojowymi sposobami. - Z powodu ekstremalnie agresywnego zachowania jednego z pasażerów lotu LO41, wykonywanego samolotem typu Boeing 787-9 o znakach SP-LSG, z Warszawy do Toronto, kapitan podjął decyzję o lądowaniu w Keflaviku na Islandii. Dwoje pasażerów zostało wyprowadzonych z samolotu przez islandzką policję - przekazał.

Jak dodał, została naruszona nietykalność jednej ze stewardes. - W związku z naruszeniem nietykalności osobistej członka personelu pokładowego oraz czasem pracy załogi, samolot musiał wrócić do Warszawy - wyjaśnił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pasażerowie polecą do Toronto alternatywnymi połączeniami

Rzecznik zaznaczył, że dla pasażerów szukane są alternatywne połączenia, jednak w związku z tym, że w sobotę 13 sierpnia jest kolejny lot do Toronto, zdecydowana część pasażerów poleci tym właśnie lotem. - Pasażerowie otrzymają świadczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz, w miarę możliwości, zmianę rezerwacji alternatywnymi połączeniami - powiedział rzecznik.

Informowaliśmy też o kolizji dwóch samolotów podczas kołowania na Lotnisku Chopina:

Incydent na Lotnisku Chopina
Incydent na Lotnisku ChopinaDembeque / Kontakt 24

Autor:dk, kk/r

Źródło: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości