Drogowcy podali, ile aut przejechało tunelem pod Ursynowem od jego otwarcia

Tunel POW na Ursynowie
Zobacz cały przejazd tunelem POW
Źródło: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Około 45 milionów samochodów w niecałe dwa lata. Tylu kierowców skorzystało z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy pod Ursynowem. To wyjątkowo bezpieczna trasa - ocenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska przekazała PAP dane dotyczące potoku samochodów, które przejechały przez tunel Południowej Obwodnicy Warszawy. - Od otwarcia, czyli od grudnia 2021 roku, przez tunel przejechało około 45 milionów pojazdów w obu kierunkach - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

Według danych GDDKiA, w zeszłym roku tunelem przejechało ponad 25 milionów samochodów, z czego prawie 13 milionów w kierunku Poznania, a ponad 12,1 miliona w stronę Terespola.

Z kolei od początku tego roku do końca sierpnia z tunelu skorzystało już ponad 19,7 miliona kierowców. Ponad 10,3 miliona jechało w kierunku Poznania, a ponad 9,4 miliona w kierunku Terespola.

- To również bezpieczna trasa, o czym świadczy brak wypadków - dodała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

"Droga ekspresowa S2 usprawniła wyjazd ze stolicy"

22 grudnia 2021 roku kierowcy po raz pierwszy wjechali na około 14-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska. Rok później udostępniono do ruchu kolejne około 4,5 kilometra S2 z tunelem pod Ursynowem. - Droga ekspresowa S2 usprawniła wyjazd ze stolicy w kierunku Siedlec i Lublina, połączyła także autostradę A2 po zachodniej i wschodniej stronie Warszawy - zaznaczyła Tarnowska.

Budowa drogi ekspresowej S2 na odcinku Puławska - Lubelska była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania ze środków UE dla trzech odcinków realizacyjnych o łącznej długości 18,6 kilometra wyniosło około 1,7 miliarda złotych.

Czytaj także: