Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Kolejne potrącenie na Sokratesa. Kobieta trafiła do szpitala

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasza Zieliński/tvnwarszawa.plPotrącenie na Sokratesa

W środę przed 17 na ulicy Sokratesa na Bielanach kierowca auta osobowego potrącił pieszą. 59-letnia kobieta została zabrana do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński poinformował, że do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy skrzyżowaniu Sokratesa z Wólczyńską.

Informację potwierdził Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji. - Informację o potrąceniu pieszej przez samochód marki Citroen otrzymaliśmy o godzinie 16.55. Potrącona, kobieta w wieku 59 lat, została zabrana do szpitala. Kierujący citroenem był trzeźwy – przekazał policjant. Dodał, że na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Nie ma utrudnień. Samochody służb stoją poza jezdnią. 

Niebezpieczna Sokratesa

Ulica Sokratesa jest ruchliwa i niebezpieczna. Do podobnego wypadku doszło tu w ostatni piątek. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Kaliszówka kierowca opla potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Potrącona została zabrana do szpitala.

Tragiczny w skutkach wypadek na Sokratesa wydarzył się w październiku 2019 roku. W rejonie ulicy Petofiego przez jezdnię przechodzili rodzice z dzieckiem z wózku. Rozpędzony kierowa BMW śmiertelnie potrącił 33-letniego mężczyznę. Jak ustalono potem, BMW mogło jechać nawet 130 kilometrów na godzinę.

W poniedziałek informowaliśmy o tym, że prokuratura utrzymała w akcie oskarżenia zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym dla kierowcy.

Po tragicznym wypadku władze obiecały przebudowę ulicy. Na razie zamontowano tylko drogi zwalniające, droga wciąż po po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl