Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Znów potrącenie na przejściu przez Sokratesa. Kobieta trafiła do szpitala

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Samochód potrącił kobietę na przejściu dla pieszychTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plSamochód potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

Do potrącenia pieszej doszło na Sokratesa, przy skrzyżowaniu z ulicą Kaliszówka. Poszkodowana jest badana w karetce pogotowia – przekazuje policja, która pracuje na miejscu zdarzenia. Sokratesa to ruchliwa i niebezpieczna ulica – w 2019 roku na przejściu dla pieszych zginął tu 33-letni mężczyzna.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy tuż przed godziną 12. Osobowy opel potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Poszkodowana jest badana w karetce pogotowia przez medyków. Kierowca jest trzeźwy – przekazała nam najpierw Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Po godzinie 13 potwierdziła jednak, że kobieta trafiła do szpitala.

Jak zaznaczyła, policjanci będą jeszcze wyjaśniać wszelkie okoliczności zdarzenia.

- Na samochodzie nie widać wyraźnych śladów. Na miejscu są trzy radiowozy policji i pogotowie. Zablokowany jest skrajnie prawy pas w kierunku od ulicy Wólczyńskiej do Kasprowicza – relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu.

Niebezpieczna ulica

Do podobnego, lecz tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na Sokratesa ponad rok temu, w październiku 2019. W rejonie ulicy Petofiego przez Sokratesa przechodzili rodzice z dzieckiem z wózku. Rozpędzony kierowa BMW śmiertelnie potrącił 33-letniego ojca. Jak ustalono potem, BMW mogło jechać nawet 130 kilometrów na godzinę. Kierowca - Krystian O. - usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz narażenia kobiety i jej dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O. przyznał się do winy, tłumaczył się oślepiającym słońcem.

Tak ulica Sokratesa wygląda rok po tragicznym wypadkuTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Po tym wypadku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że ulica Sokratesa przejdzie gruntowną modernizację. Miały pojawić się progi spowalniające, dodatkowe patrole policjantów z drogówki, a wszystkie niebezpieczne przejścia miały przejść audyt. W rocznicę wypadku na Sokratesa stołeczni aktywiści zauważyli, że nie poprawiono bezpieczeństwa w tym miejscu. Ich zdaniem, nie udało się doprowadzić do kompleksowych zmian - i to przez cały rok. - Latem pojawiły się nawet głosy o demontażu zamontowanych po wypadku progów spowalniających – przypomniało w październiku ubiegłego roku Miasto Jest Nasze.

O śmiertelnym potrąceniu pisaliśmy na tvnwarszawa.pl:

Śmiertelnie potrącił mężczyznę z wózkiemLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl