Ważność e-hologramów wygasła 30 września. Jak informuje ZTM, "wielu pasażerów nie zrobiło tego w terminie". W tym tygodniu przed Punktami Obsługi Pasażera ustawiały się długie kolejki. Wśród czekających są głównie wracający do nauki stacjonarnej studenci, ale również ci, którzy zapomnieli przedłużyć ważność e-hologramu. Muszą oni od nowa przejść procedurę przyznania e-hologramu, dostarczyć dokumenty, co z kolei wiąże się z wizytą w jednym z 19 POP-ów. Przed punktem trzeba odstać nawet kilkadziesiąt minut.
Dlatego miasto postanowiło wydłużyć czas na odnowienie ważności e-hologramu do końca 2021 roku. Można w biletomatach stacjonarnych i mobilnych, czyli w autobusach, tramwajach i pociągach SKM - w sumie w ponad trzech tysiącach urządzeń. Operacja zajmie tylko chwilę.
Jak przedłużyć ważność e-hologramu?
W biletomacie wystarczy włożyć Warszawską Kartę Miejską do kieszeni urządzenia, wybrać z menu startowego opcję "przedłuż e-hologram" i postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. Należy pamiętać, że przedłużając uprawnienia w ten sposób, składamy oświadczenie, że spełniamy warunki uprawniające do korzystania z Karty Warszawiaka. Zarząd Transportu Miejskiego może w każdej chwili poprosić o przedstawienie w Punkcie Obsługi Pasażerów dokumentów poświadczających uprawnienia.
"Uwaga, do momentu przedłużenia e-hologramu jest on nieważny i nie można korzystać ze zniżek, czyli m.in. kupować tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego a kontroler może osobie, która ma bilet warszawiaka kupiony wcześniej, wystawić opłatę dodatkową" - ostrzega ZTM.
Aby przedłużyć lub wgrać e-hologram, trzeba być mieszkańcem Warszawy i rozliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych za rok 2020 w jednym z warszawskich urzędów skarbowych.
Autorka/Autor: dg/b
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl