Najnowsze

Świąteczny tramwaj wyjechał na ulice Warszawy. "Warto zajrzeć do kabiny motorniczego"

Najnowsze

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Świąteczny tramwaj w Warszawie
Świąteczny tramwaj w WarszawieTramwaje Warszawskie / Facebook
wideo 2/2
Tramwaje Warszawskie / Facebook Świąteczny tramwaj w Warszawie

Świąteczny tramwaj wyjechał w poniedziałek na ulice Warszawy. W mikołajki będzie kursował na trasie linii 9, łączącej Włochy z Pragą Południe. W kolejnych dniach przed Bożym Narodzeniem pasażerowie będą mogli trafić na przyozdobiony skład również w innych częściach stolicy. Świąteczne rozkłady jazdy będą publikowane na stronie Tramwajów Warszawskich. 

Tramwaje Warszawskie przygotowały na 6 grudnia bożonarodzeniowy skład. Jeden z tramwajów został ozdobiony tak, by jego wnętrze przypominało sanie Świętego Mikołaja z drewnianą podłogą, kolorowymi choinkami i prezentami. Sufit składu imituje rozgwieżdżone nocne niebo. Dodatkową atrakcją jest świąteczny zapach z nutami wanilii, goździków i cynamonu. Na zewnątrz pojawiły się natomiast grafiki z saniami, zaprzęgiem reniferów oraz upominkami. Całość dopełniają świąteczne lampki.

Świąteczny klimat ma też gościć w kabinie motorniczego. - Pamiętaj, by wsiadając do świątecznego tramwaju, zajrzeć też do kabiny motorniczego - kto wie, może będziesz mieć szczęście i dojrzysz tam prawdziwego Świętego Mikołaja - zapowiada rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE TVN24 GO

Świąteczny tramwaj - rozkład jazdy

Na początek od 6 do 8 grudnia świąteczny tramwaj będzie kursował na trasie linii 9, pomiędzy P+R aleja Krakowska i Gocławkiem. W kolejnych dniach skład będzie obsługiwał inne linie, tak by do końca grudnia mogło na niego trafić jak najwięcej pasażerów. Rzecznik Tramwajów Warszawskich zapowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że rozkłady jazdy na nadchodzące dni zostaną wkrótce opublikowane na stronie TW.

Rozkład jazdy świątecznego tramwajuTramwaje Warszawskie

ŚWIĄTECZNY POCIĄG METRA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>

- Tradycja świątecznych tramwajów jest już od lat kultywowana w wielu europejskich miastach. Do tej pory bożonarodzeniowe składy wyjeżdżały na torowiska chociażby Amsterdamu, Pragi, Budapesztu, Zurychu czy Krakowa. W tym roku do tego grona po raz pierwszy dołączyła Warszawa - wyjaśnia Dutkiewicz.

Jak podkreśla, przygotowanie świątecznego składu nie wygenerowało dodatkowych kosztów dla miasta. Zakup i przygotowanie bożonarodzeniowych dekoracji sfinansowała firma Business Consulting w zamian za czas reklamowy na tramwajowych ekranach LCD.

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tramwaje Warszawskie

Pozostałe wiadomości