Wypadek z udziałem pięciu aut na S8. Trzy osoby zostały ranne

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Karambol na S8 - relacja reportera tvnwarszawa.pl
Karambol na S8 - relacja reportera tvnwarszawa.plTVN24
wideo 2/2
Karambol na S8 - relacja reportera tvnwarszawa.plTVN24

W okolicy miejscowości Niegów koło Wyszkowa na trasie S8 doszło do zderzenia pięciu pojazdów. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala, w tym jedna - śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jezdnia w kierunku Warszawy była zablokowana.

Informację o wypadku potwierdził Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. - Do zdarzenia doszło tuż za zjazdem w kierunku Zabrodzia na jezdni w stronę Warszawy. Droga w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana - podał policjant.

Około godziny 15.40 Sławomir Pietrzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, przekazał, że w zdarzeniu brało udział pięć pojazdów: dwie ciężarówki, dwa auta osobowe oraz bus. - Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kierowca busa jest uwięziony w pojeździe. Został z niego wydobyty przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Pozostali kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach. W sumie cztery osoby zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego. Dwie z nich zostały zabrane do szpitala, w tym kierowca busa - śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - podał Pietrzak.

Strażak ostrzegł, że utrudnienia na miejscu mogą potrwać nawet kilka godzin.

Damian Wroczyński poinformował później, że ostatecznie do szpitala zostały zabrane trzy osoby: kierowca oraz pasażer busa oraz kierujący jednego z samochodów osobowych. Doprecyzował również, że zderzyły się dwa auta osobowe: mazda, daewoo, bus marki Mercedes oraz dwie ciężarówki, w tym jedna z naczepą. - Na miejscu pracują strażacy, lekarze, ratownicy medyczni z załóg karetek pogotowia oraz z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podróżujący w stronę Warszawy kierowani są na węzłach komunikacyjnych na drogę serwisową biegnącą wzdłuż trasy S8. Utrudnienia na drodze potrwają wiele godzin, dlatego zalecamy wybór dróg alternatywnych - przekazał policjant.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszystko zaczęło się od tego, gdy 43-letni kierowca ciężarowego mana, który nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim mazdy, uderzył w jej tył. Na skutek tego mazda zderzyła się z busem marki Mercedes, który jechał w tym samym kierunku.

- Po zderzeniu z busem mazda siłą odrzutu została przerzucona z prawego pasa na lewy i uderzyła w daewoo matiza. Z kolei man uderzył w busa, w wyniku czego mercedes został wgnieciony w naczepę pojazdu ciężarowego dafa. Dodatkowo oderwane i spadające elementy pojazdów uszkodziły karoserię jeepa jadącego również w tym samym kierunku - przekazał Damian Wroczyński.

Około godziny 20.30 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że jezdnia w kierunku Warszawy została udrożniona.

Do wypadku doszło w miejscowości NiegówGoogle Maps

Autorka/Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Wyszkowie

Pozostałe wiadomości

Tragiczny wypadek w Galominie w powiecie płońskim. W niedzielę przed godziną 14 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych (skody i volkswagena). Jedna osoba nie żyje.

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Nieoficjanie miała to być gnojówka. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i wyszedł na wolność.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

W niedzielę przed południem na autostradzie A2 pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim zapalił się samochód osobowy. Są utrudnienia.

Auto w ogniu na autostradzie A2

Auto w ogniu na autostradzie A2

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Narodowy Marsz Życia pod hasłem "Niech Żyje Polska!" wyruszył w niedzielę po południu z placu Zamkowego w Warszawie. Jak twierdzą organizatorzy, to manifestacja sprzeciwu wobec "ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w poczęte dzieci zagrożone aborcją".

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował, by uważać na fałszywy profil, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę polskich myśliwców. Niemal identyczne konto namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Źródło:
PAP

Zarząd Zieleni zapowiedział, że w poniedziałek, 15 kwietnia rozpocznie się pierwsze koszenie trawników. W tym roku przez wysoką temperaturę wegetacja przyspieszyła o miesiąc i trawy wymagają już skrócenia.

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwierzył w historię o podejrzanych operacjach na swoim koncie, którą przekazał mu "pracownik departamentu bezpieczeństwa". Wypłacił oszczędności i gotówkę wpłacił we wpłatomacie na wskazany rachunek. W ten sposób stracił 50 tysięcy złotych.

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Modlinie 46-letniego mieszkańca Podlasia. Belgijskie władze poszukiwały go Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

34-latek wpadł na kradzieży zabawek w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Piasecznie. Mężczyznę zatrzymał pracownik ochrony, kiedy ten przekroczył linię kas i nie miał zamiaru zapłacić.

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zwierząt. Na drogach Mazowsza częściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem leśnej zwierzyny. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych.

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tramwajarze przygotowali kompleksowy plan remontów torów o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Naprawy bieżące obejmą łącznie 15 kilometrów. Wymienione zostanie 1,2 kilometra szyn i 30 zwrotnic. Regenerację przejdzie 6 kilometrów szyn, a wyszlifowanych zostanie kolejne 15 kilometrów.

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Źródło:
PAP

Zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Blisko 800 osób będzie zaangażowanych w przygotowania do tegorocznych uroczystości. Wolontariusze mogą się już zgłaszać do pomocy w organizacji wydarzeń obchodowych.

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Źródło:
PAP