Najnowsze

Narkotyki w opakowaniu karmy dla rybek i butelkach po jogurtach

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci zabezpieczyli narkotyki i nielegalne papierosy

Policjanci z Wołomina zatrzymali 51-letniego mężczyznę i 36-letnią kobietę. Oboje są podejrzani o posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz papierosów bez akcyzy. W ich mieszkaniu zabezpieczono m.in. ponad pięć kilogramów amfetaminy i blisko 200 tabletek MDMA.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ustalili, że na jednej z posesji w Markach mogą znajdować się środki odurzające oraz "trefne" papierosy w znacznych ilościach. - Udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 51-latka. Ten był mocno zaskoczony widokiem policyjnych odznak. Podczas czynności przeszukania pomieszczeń garażowych zabezpieczyli ponad 16 gramów marihuany, 134 gramów amfetaminy i 80 tabletek metylenodioksymetamfetaminy (MDMA). Ujawnione środki odurzające ukryte były m.in. w pudełkach po suplemencie diety, opakowaniu karmy dla rybek i napojach - poinformował Tomasz Sitek, oficer prasowy KPP w Wołominie.

Ponad pięć kilogramów amfetaminy

Policjant dodał, że tuż po zatrzymaniu, funkcjonariusze wraz z 51-latkiem pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie zastali jego 36-letnią partnerkę. W mieszkaniu znaleziono również znacznie więcej środków odurzających. - 36-latka widząc policjantów usiłowała ukryć różnego rodzaju butelki po napojach i jogurtach w kanapie, na której siedziała. Podczas przeszukania ujawniono nie tylko kolejne ilości narkotyków, w tym prawie 900 gramów ziela konopi inne niż włókniste, ponad 5,2 kilograma amfetaminy i 110 tabletek MDMA. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 57 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy - wyliczył Tomasz Sitek.

Para została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. 51-latek i 36-latka usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, czym narazili Skarb Państwa na straty w wysokości około 66 tysięcy złotych. - Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie, sąd zastosował wobec zatrzymanych osób najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli dodatkowo pieniądze w kwocie 12410 złotych - dodał Sitek.

Pod koniec listopada informowaliśmy o zatrzymaniu 12 osób podejrzanych o udział w grupie zajmującej się handlem narkotykami:

Policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami
Policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Wołomin

Pozostałe wiadomości