Najnowsze

Zamknięte szkoły, zmiany w kursowaniu autobusów i SKM

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP
Wydzielone strefy w niektórych autobusach (wideo z marca 2020 roku)
Wydzielone strefy w niektórych autobusach (wideo z marca 2020 roku)Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWydzielone strefy w niektórych autobusach

Zawieszone zostają tak zwane autobusy szkolne. Zarząd Transportu Miejskiego podał, że zamknięta została również część Punktów Obsługi Pasażerów.

W stolicy od poniedziałku zawieszone zostaną tak zwane autobusy szkolne i podjazdy niektórych linii do szkół. Jest to spowodowane zamknięciem placówek edukacyjnych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 12 do 25 marca w całym kraju zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w placówkach oświatowych, zarówno publicznych, jak i prywatnych.

Zawieszone autobusy, korekta rozkładów pociągów

Zmiany mają być podobne do tych, które wprowadzane są podczas zimowej przerwy w funkcjonowaniu szkół. Zawieszone zostaną kursy linii 304, 323, 332, 379, a 114 nie będą miały dodatkowych kursów na trasie Metro Młociny – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autobusy linii, które mają dodatkowe kursy w dni nauki szkolnej będą kursowały bez zmian, także z tymi kursami. Zmiany wejdą w życie w poniedziałek 16 marca.

Od niedzieli zmieniły się także rozkłady pociągów SKM linii S1, S2, S3, S9 i S30. Wybrane składy będą miały nieznacznie, o kilka minut, zmienione godziny odjazdów. Trwają również prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Z tego powodu zmienią się też rozkłady jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Szczegóły sprawdzić można pod adresem: www.ztm.waw.pl.

Zamknięta połowa Punktów Obsługi Pasażerów

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że obowiązują nowe, tymczasowe zasady funkcjonowania Punktów Obsługi Pasażerów.

"Czynnych będzie 11 punktów – przy Żelaznej 61, na stacjach M1: Służew, Politechnika, Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona, Młociny, na stacji M2 Dworzec Wileński oraz w centrum handlowym Blue City. Zmienią się godziny otwarcia niektórych POP-ów" - przekazał ZTM w komunikacie.

Nieczynne do odwołania będą też Punkty Obsługi Pasażerów – na Lotnisku Chopina, na dworcach: Centralnym, Wschodnim i Zachodnim, na stacjach M1: Imielin i Marymont oraz na stacjach M2: Trocka, Stadion Narodowy, Nowy Świat-Uniwersytet, Świętokrzyska i Rondo ONZ.

Infolinia

Polski Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:dg/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości