Najnowsze

Powstały punkty odpoczynku dla ratowników medycznych. "Choć w ten sposób możemy się odwdzięczyć" 

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Minister Zdrowia apeluje o nieukrywanie faktu zachorowania
Minister Zdrowia apeluje o nieukrywanie faktu zachorowaniaTVN24
wideo 2/5
TVN24Minister Zdrowia apeluje o nieukrywanie faktu zachorowania

Trzy punkty tymczasowego odpoczynku dla ratowników medycznych zostały przygotowane na Woli, Mokotowie i Pradze. Jest to reakcja ratusza na sytuację sprzed kilku dni, kiedy załoga karetki musiała czekać kilkanaście godzin w samochodzie w oczekiwaniu na wyniki pacjenta, u którego podejrzewano koronawirusa. 

Trzy dni temu informowaliśmy o załodze karetki pogotowia, która utknęła w samochodzie na kilkanaście godzin. Po kontakcie z pacjentem, który trafił na badania pod kątem obecności koronawirusa, musieli pozostać w karetce, czekając na wyniki pacjenta

Trzy punkty tymczasowego odpoczynku

Na sytuację ratowników medycznych zareagował stołeczny ratusz. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski poinformował o przygotowanych trzech punktach dla ratowników, którzy znajdą się w podobnej sytuacji.

- Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało dla ratowników medycznych trzy miejsca tymczasowego odpoczynku - na Mokotowie, Woli i Pradze. Wszystkie są już gotowe do użytku. Ratownicy będą mogli w nich spokojnie odetchnąć przez czas, w którym nie będą mogli pełnić swoich obowiązków. Choć w ten sposób możemy się odwdzięczyć za ich bezcenną służbę - przekazał Trzaskowski.

Jak podkreślił prezydent, pomysłodawczynią punktów tymczasowego odpoczynku była wiceprezydent miasta Renata Kaznowska.

Czekali w karetce

O sprawie zrobiło się głośno w poniedziałek, kiedy na Facebooku pojawiła się relacja jednej z warszawskich ratowniczek, Marty Kołnackiej, pracującej na co dzień w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans".

"Czekam wraz z kolegami z zespołu 18 godzin na wyniki naszego pacjenta, który zataił informację lub dyspozytor po prostu nie zapytał. Wiecie, co zabawne... mamy czekać te 18 godzin w karetce... Od 5 godzin nikt nie przyszedł zapytać nas o to, czy mamy co jeść i pić"- napisała.

Na tę sytuację odpowiedziała dyrekcja warszawskiego pogotowia.

Ponad 300 zakażonych

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformował w czwartek około południa minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dziś od rana liczba przypadków wzrosła łącznie o 38. W sumie w Polsce potwierdzono 325 zakażeń. Pięć osób zmarło.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: urząd miasta / facebook

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości