Jest umowa na rozbudowę drogi pomiędzy Legionowem i Zegrzem

Autor:
dg/b/kwoj
Źródło:
tvnwarszawa.pl
GDDKiAPodpisano umowę na rozbudowę DK61

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na rozbudowę drogi krajowej numer 61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem. Prace potrwają trzy lata.

Za najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i rozbudowę DK61 Legionowo - Zegrze uznano ofertę konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki. Wśród trzech chętnych zaoferowało ono najniższą cenę - blisko 195 milionów złotych.

- To kolejny etap rozbudowy drogi krajowej numer 61 w kierunku Zegrza, gdzie dwujezdniowa droga połączy się z dalszym fragmentem aż do obwodnicy Serocka. Równocześnie przygotowujemy dokumentację na budowę około 17–kilometrowej obwodnicy Pułtuska. Te wszystkie inwestycje ułatwią w przyszłości podróż w kierunku Kurpi i Mazur - podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Tomasz Żuchowski, p.o. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Zakończenie prac w 2024 roku

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie 4,5-kilometrowy odcinek istniejącej DK61 do przekroju dwujezdniowego - dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Zrealizowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. W miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Wzdłuż rozbudowanej jezdni powstaną chodnik oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 36 miesięcy od daty podpisania umowy. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na jesień 2024 roku.

Przebudowa DK61 z Warszawy w kierunku Ostrołęki rozpoczęła się w 2006 roku. Pierwszym zadaniem była budowa obwodnicy Jabłonny, która została oddana do ruchu w 2008 roku. Kolejne inwestycje obejmowały rozbudowę trasy przez Legionowo. Prace zostały rozpoczęte od budowy wiaduktu nad torami PKP oraz dojazdów do niego. Kolejnym etapem była rozbudowa DK61 od końca obwodnicy Jabłonny do wiaduktu. Oba zadania zostały zakończone w 2010 roku.

Obecnie w realizacji jest trzeci etap, od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z Wolską w Stanisławowie Drugim. Planowany termin zakończenia robót to koniec maja 2021 r. Druga jezdnia na odcinku pomiędzy Zegrzem a Serockiem została dobudowana w latach 2007-2008. Od 2011 roku kierowcy omijają Serock obwodnicą.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o opóźnieniach na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy:

Południowa Obwodnica Warszawy

Południowa Obwodnica Warszawy, odcinek B z mostem na Wiśle
Południowa Obwodnica Warszawy, odcinek B z mostem na WiśleGDDKiA
wideo 2/3

Autor:dg/b/kwoj

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości