Najnowsze

Najnowsze

Kto zaczynał w pralni, a kto na polu marchwi? Kandydaci po godzinach

W jaki sposób kandydaci podróżują po stolicy? Wolą śniadanie w domu czy na mieście? Jak zarobili swoje pierwsze pieniądze? Zadaliśmy kandydatom na prezydenta Warszawy 10 pytań dotyczących ich życia poza polityką. Otrzymaliśmy odpowiedzi od dziewięciu pretendentów do fotela prezydenta stolicy. Poznajcie kandydatów z innej strony.

90 tysięcy złotych strat po zamieszkach

Zniszczone przystanki, zieleń, chodniki, znaki drogowe czy elewacja budynku należącego do miejskiej spółki. Ratusz po wtorkowych zamieszkach straty oszacował na 90 tysięcy złotych. Prezydent Warszawy przyznała, że gdyby miała możliwość prawną, to zakazałby organizacji marszu w kolejnym roku.

Kto odpowiada za zamieszki? "Organizator marszu"

- Nie jesteśmy w stanie ocenić, kto odpowiada za całą sytuację, ale gdybym miała kogokolwiek wskazać, to jest organizator Marszu Niepodległości - powiedziała w TVN24 Ewa Gawor, dyrektor miejskiego biura bezpieczeństwa. Zaznaczyła, że miasto prosiło organizatorów o stworzenie regulaminu marszu, ale ten "nie podjął wyzwania". Jej zdaniem efektem tego była obecność osób zamaskowanych podczas zgromadzenia.

Ogień przy Trasie Toruńskiej

Pożar przy Trasie Toruńskiej. Na miejscu jest straż pożarna. Nikomu nic się nie stało. Zdjęcia otrzymaliśmy od internauty Kamila.

276 zatrzymanych, 75 rannych. "Najspokojniejszy 11 listopada od lat"

276 osób doprowadzonych na policję, rannych 51 policjantów i 24 osoby cywilne - to najnowszy bilans Marszu Niepodległości, który we wtorek po południu przeszedł ulicami Warszawy. - To był najspokojniejszy 11 listopada od lat - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Rondo Waszyngtona po zamieszkach. "Kursuje komunikacja, trwa sprzątanie"

W środę rano rondo Waszyngtona jest już przejezdne. Bez przeszkód kursują także tramwaje. - Wszystko wygląda także na posprzątane - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl. We wtorek przez wiele godzin rejon ten był wyłączony z ruchu. To tu doszło do największych zamieszek podczas Marszu Niepodległości. Chuligani wyrywali kostkę brukową, rzucali w policjantów kamieniami.

Kilkudziesięciu rannych, ponad 270 zatrzymanych

276 osób doprowadzonych na policję, kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym 23 policjantów oraz 24 osoby cywilne - to wstępny bilans Marszu Niepodległości, który we wtorek po południu przeszedł ulicami Warszawy. Pozostałe marsze i zgromadzenia, także w innych miastach, przebiegły spokojnie.

Rondo Waszyngtona zdemolowane

Wyrwane znaki drogowe i kostka brukowa, zdemolowane przystanki autobusowe. zniszczona stacja rowerów Veturilo. Zamaskowani chuligani, podczas starć z policją, demolowali rondo Waszyngtona.

Ponad 200 zatrzymanych przez policję. Zamieszki przy Narodowym

We wtorek od rana wyłączone z ruchu są ulice w centrum stolicy. Utrudnienia mają związek z obchodami Święta Niepodległości. Policja zatrzymała ponad 200 osób, które posiadały m.in. środki pirotechniczne lub brały udział w zamieszkach. Marsz Niepodległości się skończył. Wcześniej zakończył się też marsz prezydencki "Razem dla Niepodległej". Wszystkie wydarzenia relacjonujemy na żywo na tvnwarszawa.pl.

Most czerwony od rac

Marsz Niepodległości przeszedł przez Warszawę. Część uczestników niosła ze sobą zapalone race. Na czerwono rozświetliły most Poniatowskiego.

"Jedziemy z Rotą, nikt się nie rusza!"

Podczas Marszu Niepodległości przy rondzie Waszyngtona doszło do zamieszek. Według policji wywołała je grupa, która atakowała uczestników manifestacji i policję. Wtedy organizatorzy marszu nawoływali do śpiewania "Roty". - Śpiewamy "Rotę", jedziemy z "Rotą"! Nikt się nie rusza! - krzyczeli.

Polski żołnierz wygrał Bieg Niepodległości

Kilkanaście tysięcy osób ubranych w białe i czerwone koszulki wyruszyło punktualnie o godz. 11.11 na 10-kilometrową trasę XXVI Biegu Niepodległości. Starterem honorowym był syn rotmistrza Witolda Pileckiego - Andrzej. Najszybciej na metę dotarł Łukasz Parszczyński.

Muzeum Historii Żydów Polskich nagrodzone w Finlandii

- Mamy do czynienia z czymś więcej niż tylko muzeum. Ten budynek to dzieło sztuki, które zmienia oblicze Warszawy - uzasadniło jury pierwszej w historii nagrody Arkkitehtuurin Finlandia, przyznając główną nagrodę Muzeum Historii Żydów Polskich. Warszawski budynek pokonał trzech fińskich konkurentów.