Najnowsze

Najnowsze

Dlaczego (już) nie jeżdżę w Masie Krytycznej

We wtorek napisaliśmy na tvnwarszawa.pl o powrocie Masy Krytycznej na warszawskie ulice. Jeszcze przed zawieszeniem działalności masy trzy lata temu i propozycją pełnomocnika do spraw rowerowych, by zmienić formułę prostu, z podobnym pomysłem wyszedł nasz dziennikarz. Dziś przypominamy felieton z maja 2015 roku, w którym Karol Kobos pisał, że "peleton zamienił się w korek".

Bielany i Bemowo w korku. Ruszyło frezowanie

Mieszkańcy osiedla Piaski utknęli w sobotę rano w sporych korkach. To wina wymiany nawierzchni na gen. Maczka, Powstańców Śląskich i Reymonta. Drogowcy zapowiadają, że swoje prace zakończą w poniedziałek nad ranem.

Woziła arystokratów i szmuglerów. Rajd w urodziny wąskotorówki

Choć otwierali ją arystokraci, do historii przeszła głównie dzięki szmuglerom. W niedzielę z okazji 101. rocznicy uruchomienia wąskotorówki między Wawrem a Karczewem odbędzie się rajd rowerowy. Jego trasa prowadzi przez najważniejsze stacje kolei jabłonowskiej (zwanej też karczewską).

Więcej policji na bulwarach

Więcej policjantów i strażników miejskich ma patrolować w weekendy wiślane bulwary – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. To odpowiedź urzędników i służb na apel śródmiejskich radnych o poprawę bezpieczeństwa na nadwiślańskich terenach.

Z tej książki "wyskakują" budynki

Ma uczyć o architekturze i wizualnie zachwycać. Instytut Stefana Starzyńskiego wydał nową książkę dla dzieci "Archi.TEKTURKI". Jest wyjątkowa, bo trójwymiarowa - poza tekstem i obrazkami zawiera rozkładane makiety najważniejszych warszawskich budynków.

Wiosenny spacer łosi na Bemowie

Dwa dorodne łosie spacerowały w piątek po południu w okolicach wiaduktu nad trasą S8 na Szeligowskiej. Film z wiosennego spaceru otrzymał serwis Kontakt 24.

Otworzyli nowy gmach NInA. "To nowa jakość w kulturze"

Na warszawskim Służewie otwarto nową siedzibę Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA). - Na mapie stolicy przybyło nowe miejsce kultury - powiedziała podczas piątkowej uroczystości minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska.

Więcej parkingów, sklepy. Mieszkańcy proponują, urzędnicy słuchają

Na Targówku powstaje właśnie najważniejszy dokument, który określi, jak będą wyglądały okolice skweru im. Stefana Wiecheckiego "Wiecha". W jego tworzenie, dzięki konsultacjom społecznym, mogą włączyć się mieszkańcy. Propozycje zmian przedstawia ruchoma makieta, wystawiona na weekend przed teatrem Rampa. - Zainteresowanie jest duże. Ludzie przychodzą z własnymi pomysłami - mówi nasz reporter.

"Przed Pałacem Prezydenckim na żaden pomnik miejsca nie ma"

- Przed Pałacem Prezydenckim nie ma miejsca na żaden pomnik - oceniła minister kultury Małgorzata Omilanowska, odnosząc się do słów prezydenta elekta Andrzeja Dudy, że przy Krakowskim Przedmieściu powinien stanąć monument upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

Oddali połowę skrzyżowania, drugą zamknęli. Budują rondo

Kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi zmianami w związku z poszerzaniem ulicy Wołoskiej. Drogowcy przełożyli ruch na nowo wybudowane jezdnie na skrzyżowaniu z ul. Odyńca i Racławickiej, a stare zamknęli. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca sierpnia. Powstaje tam rondo.

Zniknie wąskie gardło na Ursynowie

Kierowcy jeszcze w tym roku powinni móc przejechać poszerzoną ulicą Pileckiego. Ursynowski ratusz rozpoczął przetarg na przebudowę wąskiego gardła między Ciszewskiego a Płaskowickiej. Dwa skrzyżowania zyskają sygnalizację świetlną. Bezpieczniej ma być też przy przejściach dla pieszych.

Widok jak za Stanisława Augusta. Jak spełnić marzenie?

Pod koniec XVIII wieku z tarasu przy Zamku Ujazdowskim rozciągał się zapierający dech w piersi widok na Kanał Piaseczyński i zakole Wisły. Odtworzenie tej panoramy pozostaje od lat marzeniem varsavianistów. Pracujący na zlecenie ratusza zespół architektów podpowiada, co zrobić, żeby stało się ono faktem.