Najnowsze

Najnowsze

Posypała się koalicja Platformy Obywatelskiej z Prawem i Sprawiedliwością i trójką niezależnych radnych. Na Bemowie ukształtowała się nowa większość, która twierdzi, że odwołała przewodniczącego rady Marka Cackowskiego (PiS). Ten jednak przekonuje, że głosowanie było niezgodne z prawem, a sesja nie była sesją, lecz "spotkaniem grupy radnych". Zapowiada wniosek do prokuratury.

Siedemdziesiąt osób zatrzymali agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ramach śledztwa dotyczącego upadku SK Banku z Wołomina. Wśród zatrzymanych są menadżerowie dużej grupy budowlanej Dolcan Ząbki, która była głównym klientem banku.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wystąpiła do ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego - poinformował ratusz.

Prawo i Sprawiedliwość wprowadza zmiany w ordynacji w wyborach samorządowych. Najważniejsza dla Warszawy to ograniczenie urzędowania prezydenta maksymalnie do dwóch kadencji. Opozycja krytykuje pomysł. Ostrzega przed "skrajnym upartyjnieniem samorządów" i mówi o konieczności zjednoczenia.

Tramwaje będą kursowały objazdami w związku z modernizacją kolejowej linii obwodowej. Od poniedziałkowego wieczoru pojadą Wolską. Prace prowadzone będą w tym oraz w następnym tygodniu.

Jeszcze niedawno groziło mu włączenie do Muzeum Warszawy, co krytycy tej decyzji uważali za likwidację. Najpierw obroniło autonomię, teraz uzyskało dodatkową siedzibę. Muzeum Karykatury rozrasta się.

W wieku 94 lat zmarła jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych, teatralnych, estradowych i telewizyjnych, Alina Janowska - poinformował prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił w poniedziałek drugą grzywnę w wysokości trzech tysięcy złotych nałożoną na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz przez komisję weryfikacyjną Patryka Jakiego za nieusprawiedliwione niestawiennictwo.

W poniedziałek po południu przed stołecznym ratuszem zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Kobiety trzymają czarne parasolki układające się w napis "stop faszyzmowi". Manifestacja jest reakcją na sobotni marsz narodowców podczas obchodów Święta Niepodległości.