Najnowsze

Najnowsze

- U zbiegu ulic Leszno i Młynarskiej doszło do zderzenia tramwaju z samochodem osobowym - poinformował Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl. Nikomu nic się nie stało, ale pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami.

Krakowskie Przedmieście i plac Zamkowy obstawiono barierkami. Wieczorem środowisko Prawa i Sprawiedliwość organizuje tam miesięcznicę smoleńską, połączoną z obchodami Święta Niepodległości. Na Trakcie Królewskim tym razem nie pojawią się Obywatele RP - zamiast kontrmanifestacji planują spotkać się na placu Defilad i upamiętnić Piotra Szczęsnego. Mieszkańcy stolicy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Miał być mocny start, później ostre przyspieszenie, ale mamy jazdę na hamulcu ręcznym. Chodzi o projekty miejskich wypożyczalni aut. Wszystko gra do czasu, aż policja nie poprosi o dowód rejestracyjny. W autach są tylko jego kserokopie, których funkcjonariusze nie uznają. Robi się więc nerwowo i drogo, bo mandat zapłacić trzeba. Sprawie przyglądał się reporter "Faktów" TVN.

Przyznano Nagrodę Architektoniczną Prezydent Warszawy za 2016 rok. Główna przypadła Hali Koszyki. Ta sama inwestycja wygrała również w kategorii najlepszy budynek komercyjny.

Drogowcy planują duże zmiany na skrzyżowaniu Marszałkowska - Królewska. Chcą przebudować sygnalizację tak, aby ograniczyć liczbę wypadków. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji, ale już teraz wprowadzono korektę organizacji ruchu, w tym zakaz skrętu w lewo - z Marszałkowskiej w Królewską.

Tych 300 walczyło dzielnie o swój byt. Ale nie pod Termopilami, tylko na ulicach Warszawy. Spalony smart, zdewastowany volkswagen, powypadkowy opel. Straż miejska usunęła w październiku niemal 300 aut, które szpeciły, straszyły i zajmowały miejsca postojowe. To rekord.

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Ukrainy Wołodymyr Wiatrowycz ocenił, że nowe tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza na cześć obrońców osiedli polskich Wołynia i Małopolski Południowo-Wschodniej to "upamiętnienie czekistów". Tablice poświęcone są żołnierzom walczącym z Ukraińską Armią Powstańczą.

Blisko dwa kilogramy narkotyków w samochodzie osobowym znaleźli i zabezpieczyli stołeczni policjanci. To głównie amfetamina i marihuana, których wartość sięgała 100 tysięcy złotych. Zatrzymano jedną osobę: 36-letniego Grzegorza R. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- Dwa auta osobowe zderzyły się na Białołęce, w rejonie skrzyżowania Modlińskiej z Kowalczyka - informował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. Przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w ruchu, w kierunku trasy S8.

W kamienicy, w której przed dwoma dniami doszło do wybuchu, znów pojawił się ogień. Jak informuje straż pożarna, tym razem płonął dach. W akcji brały udział trzy zastępy, pożar został ugaszony.

Pomysł tej inwestycji nie jest nowy, mówi się o niej od co najmniej kilkunastu lat. Ale teraz pojawił się wreszcie konkret - projekt, choć - jak zastrzegają urzędnicy - nie jest on jeszcze ostateczny. Nowa droga ma odciążyć Dolną - wąskie gardło, w godzinach szczytu doprowadzające kierowców do rozpaczy.

11 listopada odbędzie się wiele uroczystości, zgromadzeń i innych związanych z obchodami Święta Niepodległości. W związku z tym zostanie wprowadzony szereg zmian w ruchu. Należy spodziewać się utrudnień.