Najnowsze

Najnowsze

"Dżemborka" wraca do gry. Klasycy, talenty, ziomeczki

W szarych czasach komunizmu był oknem na jazzowy świat. Kiedy historia otworzyła przed nami drzwi na Zachód stracił swoje znacznie, aż wreszcie całkiem podupadł. Po latach wraca do gry. W czwartek rozpoczyna się festiwal Jazz Jamboree. Największymi gwiazdami będą Bill Frisell, Colin Stetson, Peter Evans, Bill Laswell i Adam Bałdych. Ale w programie są także bardziej zaskakujące pozycje - na przykład Kaliber 44.

Konserwator był na "nie", ale kancelaria wciąż walczy o płot przy Sejmie

Kancelaria Sejmu odwołała się do ministra kultury i dziedzictwa narodowego od negatywnej decyzji stołecznego konserwatora zabytków w sprawie budowy płotu wokół parlamentu - poinformował Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.W październiku stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki wydał negatywną decyzję w sprawie budowy płotu wokół Sejmu. Jak wyjaśnił, na jego opinię miało wpływ stanowisko Społecznej Rady Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, która we wrześniu oceniła, że teren parlamentu został zaprojektowany po wojnie jako teren otwarty. Krasucki ocenił projekt płotu, jako "ingerujący w charakter ulicy Wiejskiej".

"Przeniosą" Modlin do Radomia? Ekspert: to paranoja lotnicza

Lotnisko w Radomiu właśnie straciło ostatniego przewoźnika, natomiast w Modlinie niepodzielnie króluje tylko jedna linia. Oba porty potrzebują pieniędzy, aby dalej funkcjonować, ale w pierwszym przypadku brakuje inwestora, a w drugim zgody udziałowców. - Mamy do czynienia z paranoją lotniczą. To nie jest cyrk na kółkach, tylko na skrzydłach - ocenił w TVN24 BiS Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Kardynał Nycz: podstawą świętości jest bezinteresowne otwarcie

Miłość, która jest odpowiedzią człowieka na wielką miłość Boga, jest wspólnym mianownikiem różnych dróg, którymi każdy z nas idzie do świętości - powiedział metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej podczas mszy w kościele św. Karola Boromeusza.

Dress code, rower, samochód i oszczędności

- Nie mam nic przeciwko rowerzystom, ale Warszawa to nie Kopenhaga - twierdzi Katarzyna Gryga. - Dlaczego ktoś mnie zmusza, żeby przesiąść się do metra? - pyta. Dorota Olko z Partii Razem odpowiada: Warszawa ma najlepszą komunikację miejską w Polsce. I dodaje, że dla tysięcy mieszkańców Warszawy samochód jest luksusem.

"Ulice Warszawy to nie tor wyścigowy". Wyrok za wypadek na Myśliwieckiej

Był kompletnie pijany, nie miał prawa jazdy, jechał prawie trzykrotnie szybciej niż pozwalają przepisy. Powrót z imprezy zakończył się śmiercią 19-letniego Maksyma. Jego kolegę, Pawła K. za spowodowanie tego wypadku sąd skazał na osiem i pół roku więzienia. Zakazał mu też prowadzenia pojazdów na zawsze.

Dziecko na rowerze wjechało wprost pod samochód

Jechała prawym pasem dwupasmowej drogi. Nagle tuż przed maskę wyjechało dziecko na rowerze. Kobieta za kierownicą cudem uniknęła potrącenia chłopca, ale rozbiła samochód. Zdarzenie nagrał wideorejestrator umieszczony w pojeździe. Film trafił do sieci.

"Próbował pan wyważyć drzwi do Jolanty Brzeskiej?". Marek M. nie odpowiada

Komisja weryfikacyjna badała we wtorek reprywatyzacje kamienicy przy Nabielaka 9, w której mieszkała ikona ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska. Jej córka w przejmujących zeznaniach powiedziała wprost: "zostaliśmy przekazani jak żywy towar". Marek M., handlarz roszczeniami, który przejął nieruchomość odmówił składania zeznań.

Pili alkohol, poszli na lekcje. 14-latkowie pod wpływem

Dwóch 14-letnich uczniów gimnazjum w Józefinie pod Grodziskiem Mazowieckim przyszło do szkoły pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano policję i rodziców nastolatków. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wciąż wyjaśniają śmierć Brzeskiej. 26 tomów, kolejni biegli

W śledztwie w sprawie śmierci działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej prokuratura otrzymała już kilkadziesiąt opinii, planowane jest powołanie kolejnych biegłych. Śledczy wystąpili też o dokumentacje fotograficzną z miejsca zdarzenia - informuje Prokuratura Krajowa.

Dlaczego nie wiemy, jak zginęła? Zwrotne punkty sprawy Brzeskiej

Komisja reprywatyzacyjna we wtorek 31 października 2017 zajmuje się kamienicą przy Nabielaka. Na tvnwarszawa.pl przypominamy materiał programu "Czarno na białym" oraz tekst portalu tvn24.pl o śmierci najbardziej znanej mieszkanki tej kamienicy - walczącej o prawa lokatorów Jolanty Brzeskiej.

Komisja zbada kamienicę Brzeskiej. Wezwali lokatorów, rodzinę i Marka M.

To jeden z najbardziej oczekiwanych adresów, których zbadanie zapowiedziała komisja weryfikacyjna. Nabielaka 9 - kamienica, w której mieszkała założycielka ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska - będzie tematem wtorkowego posiedzenia. Na przesłuchanie wezwano między innymi Mirosława Kochalskiego, byłego sekretarza ratusza oraz handlarza roszczeniami Marka M.

Znicze na placu Defilad. Tu, gdzie podpalił się człowiek

Nie żyje Piotr S. - mężczyzna, który 19 października podpalił się w centrum Warszawy. Powodem był protest przeciw działaniom obecnego rządu. Lekarzom nie udało się go uratować. "Realizujcie swoje pomysły w ramach demokratycznego państwa prawa" - apelował do polityków PiS-u.

Próbował zamordować partnerkę na oczach dzieci. Jest akt oskarżenia

27 października, prokuratura rejonowa w Otwocku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Adamowi M. Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa partnerki poprzez zadanie jej licznych ciosów nożem oraz o kilkunastomiesięczne, fizyczne i psychiczne znęcanie się nad kobietą - poinformował Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.