żeglarstwo

żeglarstwo

Mateusz Kusznierewicz to medalista olimpijski, indywidualny mistrz świata w klasie Finn oraz mistrz świata w klasie Star, pięciokrotny indywidualny mistrz Europy oraz wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski. W programie "M jak Mężczyzna" opowiadał o swoich priorytetach w życiu oraz jak radzi sobie na sportowej emeryturze.

Właściciele mazurskich marin wycinają lód piłami spalinowymi. Chcą jak najszybciej zrzucić na wodę łodzie, jachty i motorówki. Pierwsze rezerwacje są już na kwiecień, a lód na jeziorach nadal trzyma.

Pokrywa lodowa w Arktyce zmniejszyła się tego lata w sposób rekordowy. Utworzyła w ten sposób drogę dla żeglugi na Północnym Szlaku Handlowym. Rosja już liczy zyski z wykorzystania tego terenu.

W czwartek na mazurskich jeziorach rusza system sygnalizacji świetlnej ostrzegający przed pogorszeniem pogody. Na jeziorze Śniardwy zakończono 10-letnią akcję znakowania niebezpiecznych dla łodzi miejsc. Adam Krajewski, reporter TVN 24 opowiada o najnowocześniejszych żeglarskich udogodnieniach.

Wtorek to doskonały dzień dla początkujących żeglarzy. Umiarkowane wiatry wiejące nad większością wód w kraju pozwolą oswoić się im z obecnością na pokładzie. Szukające wrażeń wilki morskie nie znajdą ich na polskich wodach.