prognoza

prognoza

W poniedziałek wolne od deszczu okażą się województwa wschodnie, a miejscami także południowe. Chwilami może powiać mocniej. Na termometrach zobaczymy od 13 do 21 st. Celsjusza. Najcieplejszy okaże się południowy wschód.

Głównymi przeszkodami w niedzielnych podróżach będą poranne mgły i warunki biometeo. Spadające ciśnienie i zachmurzenie nasilające się na przemian z przejaśnieniami mogą utrudniać koncentrację. Na północnym zachodzie i poudniowym wschodzie kierowcy muszą liczyć się przelotnymi opadami.

Dzisiejsze warunki biometeo sprawią, że wielu z nas będzie się musiało pokrzepić kawą. We znaki dadzą się nam spadek ciśnienia, a w niektórych regionach przelotne opady. Choć podczas niedzielnych spacerów możemy liczyć na przejaśnienia, niebo nie rozpogodzi się na dłużej.

W najbliższych dniach możemy się spodziewać pogody w kratkę. Niebo ma się na zmianę chmurzyć i przejaśniać. Lepiej trzymać parasole w pogotowiu, bo każdego dnia na mapie Polski będą występować deszczowe miejsca.

Poranek większości Polaków upłynie pod znakiem mgieł, ale reszta dnia będzie już pogodna. Dopiero wieczorem, za sprawą frontu atmosferycznego, aura może się pogorszyć na zachodzie kraju. Nie zapominajmy jednak o północnym wschodzie, gdzie w najbliższych godzinach zrobi się deszczowo. Na termometrach do 15 st. Celsjusza.

Wiatr nie odpuszcza. Synoptycy przewidują, że we wtorek w porywach osiągnie on prędkość 80 km/h. - W poniedziałek najsilniejsze porywy odnotowano na Wybrzeżu - poinformowała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

W poniedziałek po niebie będą wędrować chmury, z których może przelotnie popadać. Od czasu do czasu jednak wyjrzy zza nich słońce. W całym będzie kraju dość chłodno, 10-13 st. C, a temperaturę odczuwalną obniżą porywy wiatru dochodzące do 55 km/h.

Sporo słońca, mało deszczu i nadal niskie stany wody w rzekach - podsumowuje prognozę pogody na pierwszą połowę października synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. W swoim komentarzu wyjaśnia, jaka cyrkulacja będzie odpowiadać za łagodny przebieg jesieni w najbliższym czasie.

W pierwszej połowie października jesień pokaże swoje łagodne oblicze. W tym czasie nie musimy obawiać się pluchy: będzie sporo słońca i niewiele deszczu. Taką atrakcyjną pogodę dopełnią przyjemne temperatury - w najcieplejszych regionach niejeden raz przekroczą 20 stopni.

W sobotę w kurortach Warmii, Mazur, Pomorza i Wybrzeża popada, choć spodziewamy się i rozpogodzeń. Zupełnie wolnych od deszczu powinno być jedynie kilka miejsc, np. Augustów. Jeżeli wybieracie się na weekend poza miastem, sprawdźcie aktualne prognozy.

Osoby wybierające się w czwartek nad wodę powinny się przygotować na kapryśną pogodę. Na niebie pojawią się i słońce, i chmury, ma też przelotnie padać. Przez Mazury będą nawet przechodzić burze, ale ten region wygra z Wybrzeżem dzięki wyższym o kilka stopni temperaturom.