prognoza

prognoza

W niedzielę czeka nas krótki odpoczynek od opadów śniegu. Jedynie mieszkańcy północy Polski mogą liczyć na dostawy świeżej porcji białego puchu - wynika z prognozy pogody. Nie odpuści natomiast mróz. W ciągu dnia w całym kraju temperatura powietrza nie przekroczy 0 st. C.

Niedzielny odpoczynek od intensywnych opadów śniegu jest chwilowy - informuje Tomasz Wasilewski. Już do poniedziałku przybędzie nowa dostawa świeżego puchu. Najwięcej śniegu spadnie na wschodzie, centrum i na południu Polski - zapowiada prezenter pogody TVN Meteo.

Na nocny odpoczynek od śniegu nie ma co liczyć. Dzisiejsze opady generalnie będą trwały do jutra - zapowiada synoptyk Artur Chrzanowski. Potem czeka nas odpoczynek, ale zaledwie jednodniowy. Już od początku tygodnia znów ma mocno sypać na południu i zachodzie.

Prawie w całym kraju kierowcy muszą się dziś liczyć z przelotnymi opadami śniegu. Na południu od wczesnego rana jazdę utrudniają mgły, a w ciągu dnia powieje dość silny wiatr. Zmotoryzowani muszą też liczyć się ze śliskimi drogami - najwięcej takich miejsc jest na północnym wschodzie.

Synoptyk TVN Meteo ostrzega przed silnie padającym śniegiem. W najbliższym czasie m.in. na Podkarpaciu i na wschodnim Mazowszu może przybyć nawet do 10 cm świeżego białego puchu.

W wielu miejscach kraju, m.in. na Podlasiu i na Lubelszczyźnie, jazdę utrudniają opady śniegu. Tak też pozostanie już do końca dnia. Miejscami tworzą się również ograniczające widzialność mgły.

"Zimowe klimaty" zapowiada w prognozie na ferie synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski. Przez najbliższy tydzień korzystający z zimowego wypoczynku mogą liczyć na dostawy świeżego śniegu. Na wyjazdy powinni zabrać sporo ciepłych ubrań, bo temperatury z dnia na dzień będą się robić coraz bardziej zimowe.

"Drogi Jarku! Jest poniedziałkowy poranek 14 stycznia. Za nami poważna zmiana pogody..." - tak zaczyna się list z przeszłości napisany niemal przed tygodniem przez Tomasza Wasilewskiego. Choć wątpliwości nie brakowało, długoterminowa prognoza pogody okazała się wyjątkowo trafna.

"Przez najbliższe dwa tygodnie w rozkładzie ciśnienia nie zajdą istotne zmiany. Dominować będą układy niskiego ciśnienia znad Europy Zachodniej i Środkowej, które kierować będą do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie (PPmc) znad Morza Śródziemnego bądź znad Atlantyku" - zapowiada w komentarzu do prognozy długoterminowej synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Śliskie drogi, błoto pośniegowe i ograniczona widzialność wciąż utrudniają kierowcom jazdę po kraju. Jak poinformowała o godz. 12 GDDKiA, jezdnie oczyszcza prawie 900 pojazdów. Policja apeluje do kierowców o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych.

Od rana na drogach panują trudne warunki jazdy. Wszystko za sprawą zimowej aury. Niemal z całym kraju jezdnie są śliskie. Podróżowanie uprzykrza również padający śnieg.

"Totalny bałagan" będzie charakteryzował pogodę w najbliższych dniach. Wyjątkowo niebezpiecznie jest już teraz, gdyż do Polski wkroczył front znad Niemiec z marznącymi deszczami. W środę utrzymają się opady, a w czwartek nastąpi nawrót zimy.