Kanada

Kanada

- Kanadyjczycy powinni pozostać zjednoczeni, aby bronić polityki odwagi wobec polityki strachu, polityki miłości wobec narastającej polityki podziałów - powiedział Sikh Jagmeet Singh, nowy przywódca kanadyjskiej socjaldemokratycznej Nowej Partii Demokratycznej (NPD).

Policja kanadyjska postawiła zarzut wielokrotnego usiłowania zabójstwa mężczyźnie, który w Edmonton staranował samochodem i pchnął nożem policjanta, a potem potrącił cztery osoby.

Rząd w Londynie rozważa możliwość zablokowania przyszłych kontraktów wojskowych z amerykańskim koncernem Boeing. Podobne sugestie padły wcześniej ze strony rządu Kanady. Wszystko przez decyzję władz USA, który poważnie zagroziła kanadyjsko-brytyjskiej firmie lotniczej Bombardier.

W czwartek po południu pojawił się ogień w jednej z prowincji Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Lokalne władze ewakuowały ponad tysiąc osób. Pożar znajduje się obecnie około 20 kilometrów na wschód od miasta Kelowna.

7 lipca na lotnisku w San Francisco o mały włos samolot Air Canada nie wylądował na kilku innych. Z opublikowanych w środę danych i fotografii wynika, że został on poderwany znad ziemi na wysokości zaledwie 18 metrów, a od katastrofy dzieliło maszyny jeszcze mniej, niż dotąd przypuszczano.

W Kanadzie moda na miejskie rolnictwo trwa w najlepsze. Kanadyjczycy w ramach trendu własnych upraw w przydomowych ogródkach idą o krok dalej. Teraz nie tylko uprawiają warzywa, zioła i owoce, ale chcą także hodować własne kury, nawet jeśli mieliby je tylko wynająć.

Przez najbliższe trzy lata, w trzech miastach, na czterech tysiącach gospodarstw domowych, kanadyjska prowincja Ontario będzie testować skuteczność wypłacania dochodu gwarantowanego. Do programu zostaną zakwalifikowane zarówno osoby bez pracy, jak i zarabiające niewiele.