Świat

Świat

Zaspy wielkości człowieka. Sprzątanie ma zająć niemal tydzień

Po wielkiej śnieżycy w Moskwie uprzątnięty śnieg stworzył zaspy wielkości człowieka. Opady okazały się tak obfite, że służby mają odśnieżać stolicę Rosji o dwa dni dłużej niż przewidywano. Wykorzystanych ma być do tego kilkanaście tysięcy pojazdów.

Brzegi Balatonu w kryształach lodu

Wieje silny wiatr. Woda występuje z brzegów jeziora, a na pobliskich promenadach, ławkach i kamieniach zamarza, tworząc spektakularne widoki nad Balatonem na Węgrzech.

Uwaga, w Minnesocie zamarzają spodnie

Zima na dobre zadomowiła się w Stanach Zjednoczonych. W niektórych miejscach, na przykład w Minneapolis, jest tak zimno, że na zewnątrz można ustawiać rzeźby ze spodni.

Ponad 20 stopni mniej niż zazwyczaj. Mróz w USA

Nad Kanadą utrzymuje się system baryczny, zaciągający do Stanów Zjednoczonych wyjątkowo mroźne powietrze. W niektórych stanach Środkowego Zachodu, termometry pokazały o ponad 20 stopni mniej niż zazwyczaj o tej porze roku. Meteorolodzy ostrzegają, że to wyjątkowo niekorzystne warunki do podróży.

Wybrzeże zalały kłęby piany morskiej

Wielka Brytania w ostatnich dniach doświadczała bardzo niekorzystnej pogody. Wszystko z powodu orkanu Darcy, który przyniósł obfite opady i silny wiatr. Niektóre plaże pokryły się białą pianą morską.

Duża część Europy w okowach zimy. "Sytuacja jest katastrofalna"

Nie tylko Polska zmaga się z trudną, zimową pogodą. W Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Holandii z powodu intensywnych opadów śniegu i oblodzeń doszło do ogromnych utrudnień w ruchu drogowym i kolejowym. Przez niebezpieczne warunki komunikacji powietrznej do Bułgarii nie dotrze zapowiedziana dostawa szczepionek przeciwko COVID-19.