Świat

Świat

Ziemia w Chorwacji wciąż drży. Powstało zapadlisko

W chorwackim mieście Petrinja, położonym w środkowej części kraju, ponownie zatrzęsła się ziemia. To właśnie ten region najbardziej ucierpiał w wyniku grudniowego trzęsienia ziemi. Grunt jest tam wciąż bardzo niestabilny i powstało zapadlisko.

Wstrząsy w hiszpańskiej Grenadzie. Ludzie koczowali do rana w autach

To była niespokojna noc dla mieszkańców Grenady w Hiszpanii. Późnym wieczorem we wtorek zadrżała tam ziemia. Mieszkańcy nie bacząc na godzinę policyjną, ogłoszoną w związku z pandemią COVID-19, wyszli z domów, niekiedy zabierając swój dobytek, by spędzić noc pod gołym niebem. Niektórzy nie odważyli się wrócić do siebie i nocowali w autach.

Zerwane dachy, nieprzejezdne drogi. W Hiszpanii znów gwałtownie

Minęły zaledwie około dwa tygodnie, odkąd środkowe regiony Hiszpanii sparaliżowała największa od pół wieku śnieżyca. Tymczasem przez kolejne opady śniegu i powalone przez silny wiatr drzewa wiele dróg znów jest nieprzejezdnych. Wszystko za sprawą burzy Hortensji, która dotyka także Portugalię.

Wielką Brytanię zalała woda. Skutki burzy Christoph

Przez Wielką Brytanię przetoczyła się burza Christoph. Przyniosła ze sobą intensywne opady deszczu – miejscami spadło go 80 litrów na metr kwadratowy. Deszcz, łącząc się z topniejącym śniegiem, spowodował, że w niektórych hrabstwach doszło do powodzi.