Świat

Świat

"Jeśli możecie wyjechać, proszę, wyjedźcie teraz"

Tysiące ludzi zostało wezwanych do opuszczenia swoich domów w okolicach Perth w związku z pożarem buszu na północno-wschodnich przedmieściach tego australijskiego miasta. Zniszczone są już dziesiątki domów.

WHO: rak piersi najczęściej spotykanym nowotworem na świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, najczęściej spotykaną na świecie odmianą nowotworu stał się rak piersi. Na drugim miejscu uplasowały się nowotwory płuc i jelita grubego. Eksperci szacują, że do 2040 roku na nowotwory cierpieć będzie ponad dwa razy więcej osób niż obecnie.

Do Waszyngtonu nadchodzi pierwsza śnieżyca od 709 dni

Od 709 dni mieszkańcy Waszyngtonu nie mogli ulepić bałwana, dlatego stęsknieni śniegu z niecierpliwością wyczekują zapowiadanej niedzielnej śnieżycy. Niektórzy apelują o otwarcie zamkniętego po zamieszkach z 6 stycznia Wzgórza Kapitolińskiego, czyli najlepszego w centrum stolicy USA miejsca do zjeżdżania na sankach.

Jego auto zakopało się w śniegu. Chciał znaleźć pomoc, zgubił się

Zespoły ratownicze z hrabstwa Washoe i miasta Carson City w stanie Nevada zostały wezwane do pomocy zgubionemu mężczyźnie. Ten był w drodze na północ, jednak w okolicy Virginia Foothills jego samochód zakopał się w śniegu. Chcąc uporać się z problemem bez wzywania służb, wyszedł szukać pomocy, jednak zgubił się na wzgórzach.

Focze szczenię bawi się w śniegu

Młode szczenię foki szarej poznawało pokryty śniegiem brzeg basenu. Niestraszne mu były śnieg i mróz, bowiem zwierzęta te dobrze radzą sobie w takich warunkach pogodowych.

Ziemia w Chorwacji wciąż drży. Powstało zapadlisko

W chorwackim mieście Petrinja, położonym w środkowej części kraju, ponownie zatrzęsła się ziemia. To właśnie ten region najbardziej ucierpiał w wyniku grudniowego trzęsienia ziemi. Grunt jest tam wciąż bardzo niestabilny i powstało zapadlisko.