Świat

Świat

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w związku z pandemią COVID-19, zwrócił się do młodych osób. - Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić - powiedział. Dodał, że młodzi także powinni zachowywać ostrożność i unikać dużych skupisk ludzi.

Najgorzej jest we Włoszech, które w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmagają się z największym kryzysem od II wojny światowej. W Serbii oraz Bawarii wprowadzono godzinę policyjną. Władze państw europejskich wprowadzają ograniczenia w komunikacji, zamykają szkoły i zalecają mieszkańcom pozostanie w domach.

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, w Chinach, Korei Południowej oraz Singapurze dynamika rozwoju pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 spada, ale pojawiły się nowe zakażenia, zawlekane przez osoby przyjeżdżające do tych krajów.

Aby kontrolować i stłumić pandemię SARS-CoV-2, poszczególne państwa muszą izolować, testować, leczyć i śledzić każdy przypadek i podejrzenie zakażenia koronawirusem - powiedział na konferencji prasowej Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zorganizuje ona międzynarodowe badania, które pozwolą ocenić, jakie metody leczenia COVID-19 są najbardziej skuteczne.

Strach przed nowym koronawirusem może przytłaczać zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem. Podejmowanie przyjemnych aktywności, próby zachowania codziennej rutyny - to część sposobów radzenia sobie ze stresem związanym z SARS-CoV-2 i COVID-19.