Świat

Świat

Koronawirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się, kolejne przypadki zakażenia pojawiają się w nowych krajach. Ile osób jest chorych, a ile wyzdrowiało? W jakim tempie rozwija się epidemia? Sprawdź statystyki. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

Miejsca występowania ognisk zachorowań wywołanych przez koronawirusa są w dużej części przypadkowe i niezależne na przykład od klimatu - uważa ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń dr Paweł Grzesiowski. Do powstania ogniska epidemicznego przyczynia się między innymi duże zagęszczenie ludności, centra transportu osobowego i duża liczba osób starszych.

Koronawirus SARS-CoV-2 wciąż się rozprzestrzenia, z dnia na dzień liczba zakażonych rośnie. Ile osób jest chorych, a ile wyzdrowiało? W jakim tempie rozwija się epidemia? Sprawdź statystyki. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), poinformował na konferencji prasowej, że trwają prace nad szczepionkami na COVID-19. Dodał, że rozumie obawy ludzi związane z epidemią. - Strach to naturalny ludzki odruch na każde zagrożenie, szczególnie na takie, którego do końca nie rozumiemy - mówił Ghebreyesus. W Polsce w środę rano potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem.

Najwyższa średnia temperatura od rozpoczęcia pomiarów, rekordowo ciepły styczeń i zaledwie kilka dni ze śniegiem. Tak wyglądała do tej pory mijająca zima na Litwie. Najcieplejszą i najbardziej bezśnieżną zimę od 242 lat podsumowuje krajowa instytucja hydrometeorologiczna.

Koronawirus SARS-CoV-2 nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wskutek choroby COVID-19, którą wywołuje, umierają kolejne osoby. Ile jest zakażonych, a ile wyzdrowiało? W jakim tempie rozwija się epidemia? Sprawdź statystyki. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba nowych przypadków koronawirusa była dziewięciokrotnie większa poza Chinami niż w tym kraju. Epidemie w Korei Południowej, Iranie, Japonii i we Włoszech są naszym największym zmartwieniem - ocenił w poniedziałek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

68 krajów i terytoriów poza Chinami, w tym 26 państw w Europie - koronawirus SARS-CoV-2 nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wskutek choroby COVID-19, którą wywołuje, umierają kolejne osoby. Ile jest zakażonych, a ile zmarło? W jakim tempie rozwija się epidemia? Sprawdź statystyki. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

Zmiany klimatu wyraźnie oddziałują na równowagę australijskich pór roku. Naukowcy przeanalizowali zapisy temperatury z ostatnich dwóch dekad i porównali je z rekordami z połowy XX wieku. Badania wykazały, że lato w Australii wydłużyło się o miesiąc, co może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Koronawirus SARS-CoV-2 na całym świecie spowodował chorobę u niemal 87 tysięcy ludzi, odnotowano też prawie trzy tysiące zgonów. Epidemia wywołuje problemy gospodarcze i stwarza inne trudności. Jak pokazują zdjęcia NASA, taka sytuacja przyczyniła się jednak do gigantycznej poprawy jakości powietrza tam, gdzie epidemia wybuchła.