Świat

Świat

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), poinformował na konferencji prasowej, że trwają prace nad szczepionkami na COVID-19. Dodał, że rozumie obawy ludzi związane z epidemią. - Strach to naturalny ludzki odruch na każde zagrożenie, szczególnie na takie, którego do końca nie rozumiemy - mówił Ghebreyesus. W Polsce w środę rano potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem.

Najwyższa średnia temperatura od rozpoczęcia pomiarów, rekordowo ciepły styczeń i zaledwie kilka dni ze śniegiem. Tak wyglądała do tej pory mijająca zima na Litwie. Najcieplejszą i najbardziej bezśnieżną zimę od 242 lat podsumowuje krajowa instytucja hydrometeorologiczna.

Koronawirus SARS-CoV-2 nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wskutek choroby COVID-19, którą wywołuje, umierają kolejne osoby. Ile jest zakażonych, a ile wyzdrowiało? W jakim tempie rozwija się epidemia? Sprawdź statystyki. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba nowych przypadków koronawirusa była dziewięciokrotnie większa poza Chinami niż w tym kraju. Epidemie w Korei Południowej, Iranie, Japonii i we Włoszech są naszym największym zmartwieniem - ocenił w poniedziałek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

68 krajów i terytoriów poza Chinami, w tym 26 państw w Europie - koronawirus SARS-CoV-2 nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wskutek choroby COVID-19, którą wywołuje, umierają kolejne osoby. Ile jest zakażonych, a ile zmarło? W jakim tempie rozwija się epidemia? Sprawdź statystyki. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

Zmiany klimatu wyraźnie oddziałują na równowagę australijskich pór roku. Naukowcy przeanalizowali zapisy temperatury z ostatnich dwóch dekad i porównali je z rekordami z połowy XX wieku. Badania wykazały, że lato w Australii wydłużyło się o miesiąc, co może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Koronawirus SARS-CoV-2 na całym świecie spowodował chorobę u niemal 87 tysięcy ludzi, odnotowano też prawie trzy tysiące zgonów. Epidemia wywołuje problemy gospodarcze i stwarza inne trudności. Jak pokazują zdjęcia NASA, taka sytuacja przyczyniła się jednak do gigantycznej poprawy jakości powietrza tam, gdzie epidemia wybuchła.

Podczas trwających w listopadzie pożarów w pobliżu Los Angeles strażacy uratowali puchacza. Zwierzę zachowywało się dziwnie, więc zabrali je do specjalnego ośrodka, gdzie stwierdzono, że ma złamaną kość. Teraz, po kilku miesiącach leczenia, ptak wrócił na wolność.

Koronawirus SARS-CoV-2 pojawia się w kolejnych krajach, a choroba COVID-19, którą wywołuje, zabija kolejne osoby. Odnotowano już 2924 zgony. W jakim tempie koronawirus rozprzestrzenia się po świecie? Gdzie zmarło najwięcej osób, a ile zainfekowanych wyzdrowiało? Sprawdź statystyki dotyczące zachorowań. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

- Wydaje się, że powinniśmy się zaadaptować do takiej sytuacji, że zakażenia powodowane przez koronawirusa będą i będzie ich bardzo dużo - powiedział w programie "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 mikrobiolog Tomasz Ozorowski. Jego zdaniem kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 mogą pojawiać się jeszcze przez wiele miesięcy. Uruchomiona została całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, jej numer to 800-190-590.