Najnowsze

Najnowsze

Naukowcy zburzą Wieżę Babel?

Historia o Wieży Babel, zbudowanej przez ludzi mówiących wspólnym językiem zawiera wg. badaczy ziarno prawdy - mieszkańcy Europy i Azji porozumiewali się wspólnym językiem. Zespół naukowców odtworzył już 23 antyczne słowa.

Powódź zatrzymała Obraniaka

Ryzyko wystąpienia powodzi sprawiło, że odwołano zaplanowany na wtorek półfinałowy mecz piłkarskiego Pucharu Francji między ES Troyes i Girondins Bordeaux, w barwach którego gra reprezentant Polski Ludovic Obraniak.

160 ha łąk z myślą o żubrach. Zapłacą rolnikom za siano

Z myślą o żubrach Białowieski Park Narodowy zakontraktuje w tym roku od miejscowych rolników 160 hektarów łąk. Właściciele gruntów dostaną pieniądze m.in. za to, że zbiorą i zostawią siano na miejscu, by zwierzęta mogły z niego korzystać, zwłaszcza zimą.

Niż i wyż podzielą się Polską

W ciągu najbliższej doby zachodnia Polska pozostanie pod wpływem zatoki niżowej i frontu atmosferycznego. Pozostała część kraju będzie w zasięgu wyżu znad Rosji.

"Repatriacja" tyranozaura. Szkielet wrócił do Mongolii

Liczący sobie 70 mln lat niemal kompletny szkielet tyranozaura, który odnalazła w 1946 roku ekspedycja mongolsko-radziecka pracująca na pustyni Gobi, w końcu trafił na powrót do Mongolii. W Nowym Jorku odbyła się ceremonia "repatriacji" szczątków.

Powódź we Francji. Poziom wody wciąż wzrasta

Meteo France wprowadziło pomarańczowy alarm powodziowy w położonych na północnym wschodzie departamentach Yonne, Marne i Haute-Marne. Rzeki wylały tam po ubiegłotygodniowych ulewnych deszczach. Meteorolodzy prognozują, że poziom wody jeszcze wzrośnie.

Komunikat dla alergików

Sezon pylenia brzozy zbliża się ku końcowi. Jedynie na terenach podmiejskich i w lasach stężenie pyłku brzozy będzie jeszcze średnie.

Amerykanie wydrukowali działający karabin

Pierwszy na świecie karabin, którego elementy wydrukowano na drukarce 3D, wystrzelił - informuje BBC News. Wokół pomysłodawców eksperymentu nie cichną kontrowersje, bo grupa Defense Distributed zamierza udostępnić gotowe do druku modele w internecie.

Szef NASA: człowiek na Marsie priorytetem USA

Postawienie stopy na Marsie do 2030 r. to priorytet USA, powiedział na specjanie zwołanej konferencji szef NASA, Charles Bolden. - Ameryka powinna wydać na ten cel każdego dostępnego dolara - dodał.

Prognoza pogody na 5 dni: wracają deszcze i burze

Po spokojnym poniedziałku wracają burze. Pogoda popsuje się głównie w zachodniej części kraju, ale deszcze nie ominą też wschodu w drugiej części tygodnia. Lepsza aura w całej Polsce ma zagościć w weekend, ale niestety zrobi się chłodniej.

Niedźwiedź zaatakował w Tatrach

Niedźwiedź zaatakował dwóch mężczyzn po słowackiej stronie Tatr. Jeden z poszkodowanych jest ciężko ranny. - Niedźwiedź zaatakował, bo ludzie weszli w jego teren i poczuł się zagrożony - podejrzewa dyrektor TPN Paweł Skawiński.

Starożytny cud świata nie z Babilonu

Jeden ze starożytnych cudów świata - wiszące ogrody królowej Semiramidy - nie istniały w Babilonie. Najprawdopodobniej rozpościerały się prawie 500 km na północ, w Niniwie, donoszą najnowsze, ponad 20-letnie badania naukowca z Oksfordu.

W trzy minuty 400 m po błocie

Setki ludzi zjechało się, by oglądać niezwykłą rywalizację - Wyścig Maldon Mud. Prawie trzystu zawodników wystartowało w biegu przez śmierdzące błoto. A to wszystko, by pomóc potrzebującym i wesprzeć finansowo okoliczne organizacje charytatywne.

Pożądane owoce baobabu

Wielka Brytania oszalała na punkcie owocu baobabu. Nie dość, że ma mało kalorii, to jeszcze uzdrawia. No i fantastycznie smakuje.

Trujące gąsienice zagrażają londyńczykom

Korowódka dębowa licznie atakuje drzewa, sprawiając że w krótkim czasie wieloletnie rośliny umierają. Stanowią zagrożeniem także dla ludzi - są pokryte parzącymi włoskami, których wdychanie może się skończyć wizytą w szpitalu.

Festiwal ognia w RPA

Skoki przez ognisko i tańce - tak przebiegał w sobotę festiwal ognia w Republice Południowej Afryki na Pustynii Karoo.

Deszcz meteorów spadł na Fuerteventurę

Fuerteventura to w dosłownym tłumaczeniu "wyspa mocnych wrażeń". Nazwa nie zawiodła: w poniedziałek nad ranem wyspę obsypał deszcz meteorów - co widać na powyższym zdjęciu.

"To sonary Royal Navy zabiły 26 delfinów"

Za masową śmierć delfinów, jaka miała miejsce w 2008 roku w Kornwalii, brytyjscy naukowcy obwiniają Królewską Marynarkę Wojenną. Ich zdaniem delfiny zabiły sonary, jakimi podczas ćwiczeń namierzano skrywające się pod powierzchnią wody okręty podwodne.