Deszcz, który spadł podczas burz w północnym Teksasie w USA, wywołał powódź. Najbardziej ucierpiało Dallas. Tam ulewne deszcze, wespół z wichurami, spowodowały uszkodzenia domów, zerwanie linii energetycznych oraz zablokowały ulice.
Jak pokazuje aktualna prognoza pogody na pięć dni, do wtorku ma być burzowo. Na ten dzień zapowiadane jest uspokojenie się aury, które nie oznacza jednak, że będzie pogodnie. W ciągu najbliższych dni ma się także ochłodzić.
Warunki drogowe w piątek będą utrudnione przez opady deszczu i burze. W trakcie ich trwania wiatr osiągnie prędkość nawet do 90 km/h. W części zachodniej Polski synoptycy zapowiadają także opady gradu. Należy zachować ostroność, bo drogi mogą być śliskie.
W piątek aura na ogół będzie deszczowa i burzowa. Wyładowaniom mogą towarzyszyć silne prywy wiatru do 90 km/h oraz obfite opady. W zachodniej części kraju może padać grad. Znajdą się jednak i miejsca wolne od tak dynamicznej pogody. Poza tym będzie ciepło. Termometry pokażą od 17 st. C w Szczecinie do 24 st. C w Rzeszowie
Trzęsienie ziemi o sile 6.4 w skali Richtera wstrząsnęło Meksykiem 8 maja. Lokalne media podawały, że ruchy płyt tektonicznych, choć silne, nie spowodowały poważnych uszkodzeń budynków ani ofiar wśród ludzi. - Nie ma zagrożenia wystąpieniem tsunami - uspokajali natomiast eksperci.
Wczesnym wieczorem synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński poinformował o pojawieniu się burz na północy i w centrum kraju. Wraz z wyładowaniami atmosferycznymi pojawiły się opady deszczu i porywisty wiatr.
Wiosenne ulewy nad Morzem Śródziemny doprowadziły do powodzi na pustyni. Pomiary wykonane 8 maja wykazały opad rzędu 22-35 l/mkw. w centralnej części Izraela. W Tel Awiwie kilka dróg znalazło się pod wodą, a lokalne stacje telewizyjne pokazywały powodzie tworzące się w regionie pustyni Negew.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) bije na alarm. Poziom zanieczyszczeń powietrza w największych miastach świata przekracza dopuszczalne normy. Przy tej okazji eksperci przypominają, że brudne powietrze może prowadzić do nowotworów.
Topola jest dla francuskiej kuchni produktem kluczowym. Jej brak na rynku to dla środowiska gastronomicznego prawdziwa katastrofa, alarmują eksperci. Miękkie drewno topoli jest wykorzystywane do pakowania najsłynniejszego francuskiego produktu - serów camembert - oraz warzyw czy ostryg.
Sześciu miłośników jazdy motocyklami po lesie zatrzymali strażnicy leśni z Kowar. Każdy z motocyklistów został ukarany mandatem w wysokości tysiąca zł.
Po sześciu miesiącach pracy naukowcom z MIT udało się stworzyć niezwykły model Wszechświata. Illustris - bo tak go nazwano - prezentuje zmiany, jakie zachodziły w Kosmosie na przestrzeni 14 mld lat. - To niezwykle szczegółowy obraz jego ewolucji - przyznał astrofizyk, który nie jest związany z projektem.
Podczas najbliższych dni aura nie będzie rozpieszczać mieszkańców Polski. W całym kraju pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze. Synoptycy przewidują za to dość wysokie temperatury na weekend. W piątek będzie nawet 24 stopnie w południowo-wschodniej Polsce. Niższe wartości odnotujemy w poniedziałek i wtorek. Ma być poniżej 20 stopni.
Wiry, pętle i łuki przypominające kosmiczny odcisk linii papilarnych - taki nowy obraz Drogi Mlecznej pokazała Europejska Agencja Kosmiczna. To struktura pola magnetycznego naszej galaktyki. Grafika powstała na podstawie danych satelity Planck, który obserwował spolaryzowane światło emitowane przez międzygwiezdny pył.
W czwartek pogoda w Europie będzie dość zróżnicowana. Mieszkańcom zachodniej, centralnej i północnej części kontynentu z pewnością będą przydatne kalosze i parasole. Z kolei w krajach basenu Morza Śródziemnego niezbędne staną się okulary przeciwsłoneczne.
Zwierzęta z ogrodu zoologicznego w Filadelfii mają coraz więcej miejsca. W zoo powstały szlaki- korytarze zawieszone nad obszarami siedliskowymi. Zwierzęta mogą wędrować tuż nad swoimi sąsiadami.
Brytyjski naukowiec stworzył animację, która prezentuje pozasłoneczne układy planetarne. Dzięki temu można zauważyć, jak różny jest czas orbitowania tych planet wokół swoich gwiazd. Projekt zyskał poparcie środowiska ekspertów, ale - jak zaznaczają - nie jest on idealny.
Kierowcy, którzy planują dziś podróże po polskich drogach, powinni liczyć się z utrudnieniami. Jak zapowiadają synoptycy, w części kraju popada, miejscami zagrzmi.
W całym kraju pojawią się opady deszczu i burze. W efekcie wszędzie biomet stanie się niekorzystny. Pocieszeniem mogą być jednak dość wysokie temperatury.
Burze ustąpiły. W środę grzmiało od wczesnego popołudnia. Miejscami pojawiały się również intensywne opady deszczu i porywisty wiatr. Reporterzy 24 na bieżąco obserwowali pogodę i przesyłali nam zdjęcia swojej okolicy.
Czeka nas tydzień pełen utrudnień pogodowych - informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Codziennie można będzie spodziewać się opadów deszczu lub burz. Lokalnie również silniej powieje.
Seria silnych wstrząsów wtórnych nawiedziła prowincję Chiang Rai na północy Tajlandii. To następstwo poniedziałkowego trzęsienia ziemi w tym rejonie, które miało siłę 6,3 w skali Richtera. Ci z mieszkańców, którzy nie stracili domów, ze względu na powtarzające się drgania ziemi boją się w nich dłużej przebywać.
Marsjański łazik NASA o nazwie Curiosity po raz trzeci w historii zebrał próbki skał z Czerwonej Planety. W tym celu 5 maja wywiercił otwór w piaskowej skale o nazwie Windjana. Sproszkowane próbki trafiły do laboratorium znajdującego się na pokładzie łazika.
Gęsia rodzina postanowiła zmienić adres zamieszkania. Kamera umieszczona nad ruchliwą arterią zarejestrowała wędrówkę zwierząt, które chciały się przedostać się ze stanu Indiana do Illinois.
Związana z ośrodkami niżowymi strefa chmur i opadów rozciągnie się od zachodu po północ i centrum Europy. Południowe regiony kontynentu pozostaną pod wpływem wyżów. Oznacza to słońce i ciepło, które na południu Hiszpanii osiągnie ponad 30-stopniowe wartości na termometrach.
Wydawałoby się, że lot na Czerwoną Planetę z biletem w jedną stronę może odstraszać ludzi. Tymczasem do organizatorów misji zgłosiły się setki tysięcy osób, w tym prawnicy i lekarze, którzy są chętni skolonizować Marsa w 2025 roku. Holenderska organizacja wyselekcjonowała na początek 705 osób z czego dwie trzecie ma wykształcenie wyższe!
Dzikie słonie stratowały wioskę we wschodnich Indiach. Zginęły co najmniej dwie osoby, a kilkanaście zostało rannych. To nie pierwszy taki wypadek, mieszkańcy nie mogą się doprosić żadnej pomocy ze strony władz.