Najnowsze

Najnowsze

Naukowcy wyhodowali zielone owce

Owce stały się zielone - to efekt ostatniego eksperymentu naukowców z urugwajskiego oddziału Instytutu Pasteura w Montevideo. Po wszczepieniu białka meduzy, w odpowiednim świetle skóra zwierząt zmienia kolor.

Zaciskanie pięści pomaga pamiętać

Zaciskanie prawej pięści pomaga zapamiętywać, a zaciskanie lewej poprawia przywoływanie wspomnień. Do takich wniosków doszli naukowcy z Montclair State University w amerykańskim New Jersey, którzy opublikowali swoje spostrzeżenia w magazynie "PLoS ONE".

Pogoda na majówkę: będzie upał

Choć w Europie można zaobserwować kilka ośrodków niżowych, nie udaje im się przebić wpływu silnego wyżu z południa kontynentu. To właśnie dzięki niemu na mapie temperatur w Polsce przeważają żółte i czerwone kolory, oznaczające przyjemne, wysokie wartości. W czasie majówki mogą sięgnąć nawet 30 st. C. Prognoza pogody "Meteo News" wyjaśnia, jakiej aury możemy się spodziewać w najbliższych dniach.

Bell zabrzmiał po 128 latach. "Posłuchajcie mego głosu"

Choć Alexander Graham Bell zrewolucjonizował komunikację na odległość, dotąd nie znaliśmy brzmienia jego głosu. Pierwsza rozmowa telefoniczna, jaką sam odbył, zachowała się tylko w postaci pisemnej. Jednak po 128 latach amerykańskim naukowcom udało się odtworzyć jedno z najstarszych amerykańskich nagrań, na którym wynalazca telefonu sam się nam przedstawia.

NAO tańczy dla nich

Zatrudniono go, by pomagał dzieciom. Tym, którym najtrudniej jest współpracować z drugim człowiekiem - autystycznym i z zespołem Downa. Wywołuje u nich uśmiech i wprawia w dobry nastrój. Poznajcie NAO - robota, który leczenie zamienił w zabawę.

Przelotnie popada na północy. Drogi zrobią się śliskie

Deszcz w piątek pokropić może w północnej i centralnej części kraju, a wzdłuż wybrzeża tworzyć się będą burze. Trzeba uważać na śliską nawierzchnię. Na pozostałych obszarach będzie pogodnie i słonecznie, aura nie będzie sprawiała kierowcom większych problemów.

Deszcz zalewa stolicę Jemenu

W jemeńskiej stolicy Sana'a niektóre ulice zmieniły się w niebezpieczne, gwałtowne strumienie. Miejscami woda sięga niemal do pasa. To skutek gwałtownych ulew, jakie nawiedziły region.

"Kocham Wrocław i dlatego jestem przeciwna Nocy Lampionów"

Na stronie tvnmeteo.pl informujemy o Nocy Lampionów we Wrocławiu w czerwcu. Organizatorzy imprezy zapewniają, że nie dojdzie do powtórki z Warszawy, gdy lampiony spadły m.in. na teren Zoo. Jednak cała impreza niepokoi mieszkańców Wrocławia, w tym dyrektora Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Ogon najbardziej oczekiwanej komety ma już ponad 90 tys. km

Kometa ISON najbardziej spektakularnych widoków ma dostarczyć jesienią, ale astronomowie cały czas pilnie ją śledzą. Dzięki nowym obserwacjom teleskopu Hubble'a, wiadomo, że jest już mocno aktywna. Jej jądro jest zaskakująco małe, za to imponujący ogon rozciąga się na ponad 90 tys. km.

Odwołują alarmy przeciwpowodziowe

Wieczorem w części gmin powiatu płockiego odwołany zostanie alarm przeciwpowodziowy, być może alarm odwołany zostanie także dla samego Płocka. Nie występuje poważne zagrożenie powodziowe spowodowane sytuacją hydrologiczną i meteorologiczną, lecz mogą wystąpić lokalne podtopienia; przewidywany jest dalszy spadek poziomów wody - poinformował w czwartek resort administracji.

Uwaga na groźne decybele. 30 mln Europejczyków w polu rażenia

Hałas to jeden z największych wrogów współczesnego człowieka. U dorosłych może powodować wiele chorób psychicznych, u dzieci niedorozwój umysłowy. W Europie aż 30 mln osób narażonych jest na szkodliwe dźwięki - alarmują eksperci z okazji obchodzonego 25 kwietnia Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem.

Wielki Brat patrzy, jak wykluwają się bieliki

Każdy z nas może od dziś podglądać wykluwające się pisklaki. Ruszyła transmisja online z gniazda pary bielików w lasach mazurskiego Nadleśnictwa Dobrocin. Jeśli ptaki dochowają się potomstwa będziemy mogli wybrać im imiona.

Antena uniemożliwia dokowanie. Astronauci będą musieli wyjść z ISS?

Kosmiczna ciężarówka Progress prawdopodobnie nie zadokuje prawidłowo do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podała w czwartek rosyjska agencja prasowa Interfax. Po jej wystrzeleniu w środę nastąpiła awaria anteny nawigacyjnej. Jest zaklinowana i uniemożliwia hermetyczne podłączenie do ISS. Możliwe, że problem będą musieli rozwiązać astronauci stacjonujący na stacji.

Lawina błota zmiotła dwa domy

W następstwie ulewnych deszczów wielkie masy błota osunęły się na dwa domy w Ekwadorze. Błotna lawina dosłownie zmiotła budynki w dół zbocza. Zginęło 13 osób.

Są w Polsce miejsca, w których zima nie ustępuje

W tatrzańskich dolinach kwitną wiosenne krokusy, ale już na Kasprowym Wierchu leży ponad metr śniegu. Obowiązuje zagrożenie lawinowe. Nie tylko tam jest zimowo. W Bieszczadach także leży śnieg, który stwarza zagrożenie zejścia lawiny.

Ciemna strona jasnych rozbłysków

Niezwykle silne wyładowania okazują się poprzedzać rozbłysk błyskawicy. Naukowcy zdołali je powiązać z energią gromadzoną w chmurach burzowych i uwalnianą w postaci promieniowania gamma tuż przed uderzeniem pioruna.

Idzie lato, więc będzie więcej seksu

Pogoda okazuje się czynnikiem warunkującym zachowania seksualne. Ze statystyk wynika wyraźnie - pary kochają się częściej, kiedy jest ciepło i słonecznie.

Ogień olimpijski zapłonie w Kosmosie?

Znicz olimpijski, na chwilę przed igrzyskami w Soczi, trafi w Kosmos? Roskosmos tego nie wyklucza. Aby tak się stało, trzeba by zmienić ustalone od dawna plan wylotów i przylotów statków kosmicznych kursujących na ISS.

W majówkę przyjdą upały: nawet 30 st. C

Do Polski zbliża się bardzo ciepłe powietrze. W ciągu nadchodzących dni temperatura w naszym kraju może wzrosnąć do prawie 30 st. C. - Aura będzie jednak mało stabilna - mówił Tomasz Wasilewski w programie Meteo News na antenie TVN Meteo. - Czekają nas chwile ze sporą porcją słońca, ale też przelotnym deszczem i burzami.

Naukowcy już wiedzą, jak opóźnić ciążę

Samice myszy i innych ssaków mają zdolność do wstrzymywania ciąży, aż warunki zewnętrzne zrobią się korzystne dla porodu. Naukowcy zidentyfikowali mechanizm molekularny, który kryje się za tą niezwykłą zdolnością.

Marsjański łazik kręci kółka

Wygląda na to, że marsjańskie łaziki to nie bezduszne maszyny i też potrafią spłatać Ziemianom figla. Monotonne przemierzanie Czerwonej Planety umilają sobie robieniem zdjęć. Czasem, gdy spojrzy się na nie pod pewnym kątem, można dostrzec osobliwe kształty.