Najnowsze

Najnowsze

Mutant schwytany. Czym jest "białoruska chupacabra"?

Od kilku miesięcy atakowało bydło na wschodniej Białorusi. W końcu kołchoźnikom udało się je zabić. Początkowo nikt jednak nie był w stanie powiedzieć, co to za zwierzę. Zdjęcie "mutanta" trafiło na czołówki białoruskich mediów.

Kosmos w 20 tys. linijek. "To jak zabawa w Boga"

Dzięki "zaledwie" 20 tysiącom linijek programu naukowcy są w stanie ocenić, jak w przyszłości będą wyglądały gwiazdy, co się z nimi stanie, w co się przekształcą, a także, czy Ziemi zagraża niebezpieczeństwo.

"To będą najwyższe temperatury tego lata"

Tropikalne upały nie opuszczą naszego kraju aż do poniedziałku. Synoptycy prognozują temperatury powyżej 30 st. C, a od soboty dodatkowo burze. W poniedziałek nastąpi kulminacja upałów, ale od wtorku będzie już "chłodniej".

Na termometrach 40 st. C. Chińczycy mgłą obniżają temperaturę odczuwalną

Blisko 40-stopniowe upały w zachodniej prowincji Chin Zhejiang powodują, że sprzedawcy zakrywają towar wilgotnymi kołdrami, mieszkańcy wywieszają w oknach mokre prześcieradła, zaś na przystankach w mieście Ningbo zainstalowano zraszacze, tworzące chłodną mgłę. Dzięki temu upały stają się łatwiejsze do zniesienia.

Zadżumione wiewiórki grasują w Kalifornii

W lesie pod Los Angeles wykryto pałeczki dżumy przenoszone przez wiewiórki wraz z pchłami. Jonathan Fielding, dyrektor amerykańskiego Departamentu Zdrowia, potwierdził te informacje. Nakazano ewakuację osób przebywających na terenie parku Angeles National Forest oraz wydano ostrzeżenie przed kontaktami z dzikimi zwierzętami.

Wieloryb wpadł w sieć

U wybrzeży Australii w sieci wpadł dorosły humbak. Na ratunek pospieszyli ratownicy, by rozciąć liny krępujące wielkiego walenia. Wieloryb cierpliwie czekał, aż zostanie uwolniony.

Afrykański żar ogarnia Włochy. Weekend z upałem do 42 st. C

Włochy znalazły się w strefie afrykańskich upałów. W siedmiu miastach wydano ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami, które na południu mogą w weekend sięgnąć nawet 42 st. C. Zacienione i klimatyzowane miejsca oraz fontanny cieszą się w Rzymie szczególnym powodzeniem.

Deszcz na ścianie wschodniej. Reszta kraju pogodna

Warunki drogowe będą dobre prawie w całym kraju. Kierowcy podróżujący na wschodzie i północnym zachodzie kraju powinni być jednak ostrożni - przewiduje się wystąpienie przelotnego deszczu, utrudniającego prowadzenie auta.

Prognoza pogody na dziś: wracają upały

Już dzisiaj poczujemy przedsmak weekendowych upałów. Termometry będą wskazywać nawet 31 st. C. Mimo to w ciągu dnia może się chmurzyć i przelotnie popadać, bo nad Polską wciąż utrzymują się dwa fronty atmosferyczne.

Uczula nie sierść, tylko białko z naskórka. Przełom w badaniach alergii na koty

Kichanie, kaszel, zaczerwienione oczy, duszności... niektórym wystarczy tylko pogłaskać kota, żeby doświadczyć uciążliwych objawów alergii. To właśnie w obawie przed nią wiele osób rezygnuje z przygarnięcia mruczącego pupila. Brytyjscy naukowcy ogłosili, że dzięki nowym badaniom w ciągu pięciu lat może powstać lek, który rozwiąże ten problem.

Susły zasiedlą łąki. Ekolodzy odtwarzają wymarłą populację

Kilkadziesiąt susłów moręgowanych wypuszczą w piątek na łąki w Rościsławicach (woj. dolnośląskie) ekolodzy z Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra". Chcą przez to zwiększyć populację gryzoni, które w Polsce dawno wyginęły. Zwierzęta pochodzą z Węgier i Słowacji, a hodowane są w poznańskim zoo.

Satelity sprawdzą, jak jasno świeci roślina

Naukowcy znaleźli nowe zastosowanie dla krążących na orbicie satelitów. Jedna z nich, Metop-A, europejski satelita meteorologiczny mierzy światło fluorescencyjne, emitowane przez rośliny na Ziemi. Dzięki temu naukowcy i rolnicy dysponują precyzyjnymi danymi dotyczącymi kondycji roślin.

Od soboty w Polsce jak w tropikach

Choć od kilku dni pogoda nie zachwyca - temperatury sięgają nieco ponad 20 stopni, a słońce nie może przebić się przez grubą warstwę chmur - to od jutra do Polski przybędzie upalna pogoda. Wszystko za sprawą mas gorącego powietrza zwrotnikowego, które dopłyną z południa Europy.

Wilczek Znajdek szuka domu. Porzucono go, bo miał padaczkę

Wilczek, który od dwóch tygodni przebywa w ośrodku rehabilitacji dla ptaków i ssaków prowadzonym przez leśników z Nadleśnictwa Krynki (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku,) powoli wraca do zdrowia. Trwają intensywne poszukiwania domu dla niego.

Serce operuj po pełni

Jeśli planujesz w najbliższym czasie operację serca, lepiej przypilnuj, by wypadała po pełni Księżyca. Według pewnych badań, właśnie wtedy ryzyko niepowodzenia jest najmniejsze.

"Dziennie wchodzi 18 tys. turystów". Rekordy frekwencji w Tatrach.

Na tatrzańskich szlakach turystów jest co niemiara, a by wejść na szczyt Giewontu należy ustawić się w kolejce. Zapomnijmy także o miejscu parkingowym przy trakcie do Morskiego Oka. Urzędnicy zgodnie przyznają, że słoneczna pogoda motywuje do ruchu, a góry są pełne turystów.

Dzieci spędziły kolonie w szpitalu. Wycieńczyło je gorąco

- Ekstremalnie wysokie temperatury w Niemczech wywołały serię udarów wśród dzieci spędzających czas na koloniach - donosi niemiecki oddział Czerwonego Krzyża. Choć wiele z nich wymagało hospitalizacji, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Opady śniegu na Marsie. To one wyżłobiły doliny?

Naukowcy z Uniwersytetu Browna w Stanach Zjednoczonych wykazali, że niektóre doliny na Marsie mogą być efektem opadów. Wysnuli takie wnioski na podstawie zaobserwowanej sieci zagłębień, które rozgałęziają się na jego powierzchni. Ale skąd pochodziła woda opadowa na Czerwonej Planecie? Na to pytanie badacze nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć.

Trudne warunki drogowe: burze, silny deszcz, mocny wiatr

W czwartek popada w większej części kraju, dlatego kierowcy zobowiązani będą zachować szczególną ostrożność. Według synoptyków osoby podróżujące powinny uważać, ponieważ drogi będą śliskie a widzialność zdecydowanie ograniczona.

Grenlandia płynie. Roztopowe jeziora na pokrywie lodowca

Wraz z nadejściem dnia polarnego w rejonie arktycznym rozpoczyna się sezon roztopowy. Zaczynają działać promienie słońca, które przez poprzednie pół roku omijały te najbardziej wysunięte na północ obszary. Na Grenlandii utworzyły się roztopowe jeziora, które dodatkowo nasilają proces rozmarzania lodu.