Najnowsze

Najnowsze

Jak Europa radzi sobie z ociepleniem? Łódź przykładem

Ocieplenie klimatu ma poważne konsekwencje dla mieszkańców Starego Kontynentu i trzeba temu zapobiec od zaraz, alarmuje w najnowszym raporcie Europejska Agencja Środowiska. Jako dobry przykład przeciwdziałania zmianom klimatu podaje pomysły filtrowania deszczówki w Łodzi, odsalania wody w Barcelonie, czy przenoszenia winnic w chłodniejsze miejsca.

Lód zamienił się w "szklane" drzazgi

Lód pod wpływem wiosennego słońca zmienił się w drzazgi przypominające szkło. Procesowi towarzyszył odgłos podobny to tłuczącego się kryształu. Zjawisko zarejestrowała Nadalie Thomas z amerykańskiego stanu Minnesota.

Robo-wąż na ratunek

Ten wąż może zmienić wasze myślenie o gadach. Nie dość, że nie jest obślizgły i jadowity, to może uratować wam życie. Jest w stanie wejść w każdą szparę i odszukać np. ofiarę trzęsienia ziemi.

Stawiają ule na miejskich dachach. "Pszczołom grozi wyginięcie"

Owoce, kawa, ale też hamburgery czy dżinsy - do uzyskania wszystkich tych rzeczy potrzebujemy pomocy pszczół. Dzięki dwóm Szwedkom, które zakładają ule na dachach budynków, nad Sztoholmem latają już miliony tych pożytecznych owadów. Kobiety przekonują, że pszczoły wymagają szczególnej ochrony, bo do zastąpienia zaledwie jednej z nich potrzeba aż tysiąca osób.

Jak majówka, to wino na Ziemi Lubuskiej

Lubuscy winiarze zapraszają na weekendy otwartych winnic. Pierwszy z nich rozpoczyna się już jutro i potrwa do niedzieli. W całym regionie będzie można odwiedzić 12 najbardziej znanych i największych winnic.

Popada, może zagrzmieć i wiać. Trudna jazda na południu

Na mokre drogi i widzialność osłabioną przez opady muszą się przygotować podróżujący po południowych obszarach kraju. W Małopolsce i na Podkarpaciu synoptycy zapowiadają burze z intensywnym deszczem i silnym wiatrem. Jedynie na północy i zachodzie pogoda nie będzie dawać się we znaki kierowcom.

Prognoza pogody na dziś: parasole się przydadzą

Ostatni dzień kwietnia w większości kraju będzie pochmurny, z przelotnymi opadami. Mieszkańcy południowych regionów powinni przygotować się na burze z dość intensywnym deszczem i silnym wiatrem. Spokojnie i pogodnie ma być jedynie na północy, jednak tam termometry pokażą wartości o 6-10 stopni niższe niż na południu.

Unia boi się o pszczoły. Głosowanie przeciw pestycydom

Trwający dwa lata zakaz stosowania pestycydów, które mogą szkodzić pszczołom, ma zostać wprowadzony w Unii Europejskiej. W poniedziałek zagłosowało za tym 15 krajów UE. Ponieważ nie jest to tzw. większość kwalifikowana, ostateczną decyzję podejmie Komisja Europejska.

Jest drugi potomek bielików-celebrytów

Wykluło się drugie pisklę pary bielików z Dobrocina, która podbija serca internautów. Sposób, w jaki rodzice wychowują swoje młode, można podziwiać podczas transmisji online.

Chcesz być sexy? Noś 10-dniowy zarost

Wydaje się, że zdobycie kobiety nigdy nie było tak proste. Wystarczy, żeby mężczyzna zapuścił 10-dniowy zarost, a przedstawicielki płci pięknej ustawią się do niego w kolejce. To najnowsze wyniki badań australijskich ekspertów ds. ewolucji.

Kometa może zafundować nam nietypowy deszcz meteorów

Do powstania nietypowego deszczu meteorów może przyczynić się kometa ISON. Od ciała niebieskiego, które już niebawem może bardzo jasno zaświecić nad naszymi głowami, odłączą się drobiny, które zatrzymają się w ziemskiej atmosferze i sprawią, że nad biegunami pojawią się tzw. obłoki srebrzyste.

Wejdź do wnętrza zapory. Solina otwiera drzwi

Niezwykłą wycieczkę do wnętrza największej w Polsce zapory i elektrowni wodnej będzie można zafundować sobie w majówkę. Wybudowana w 1968 roku elektrownia Solina swoje drzwi otwiera dla turystów.

Pogoda na majówkę: kapryśna i burzowa. Cieplej na południu kraju

Prognoza pogody na kolejne dni długiego weekendu jest bardzo dynamiczna. Pochmurne i deszczowe dni będą się zmieniać z tymi spokojnymi i pogodnymi, a do tego przez południe, wschód i centrum kraju mają przechodzić burze. Do końca tygodnia temperatury na północy będą sporo niższe od wakacyjnych wartości, jakie pokażą termometry na południowym wschodzie.

"Ostatnio o tej porze roku padało tu w 1972". Nawet pół metra śniegu w Hiszpanii

Pogodowy alarm w ponad połowie hiszpańskich prowincji wprowadziło w poniedziałek narodowe biuro meteorologiczne (AEMET). Na całym półwyspie temperatura spadła do kilku stopni celsjusza, pojawił się śnieg, porywisty wiatr, a na morzu sztorm. Hiszpanie są przerażeni - za dwa dni rozpoczyna się maj, a oni mogą z powodzeniem jeździć na nartach. Zabieliło się też w Portugalii. Pogoda zwariowała?

Bazgrzesz? We Francji pracy możesz nie dostać

W erze komputerów, skanerów, smartfonów i tabletów coraz mniej osób może się pochwalić ładnym charakterem pisma. Okazuje się jednak, że we Francji jest to wciąż ważna cecha w procesie rekrutacji pracowników.

Chińczycy ratują co się da ze sklepów

Po ostatnim trzęsieniu w południowo - zachodnich Chinach wiele budynków uległo zniszczeniu. Ucierpiały także sklepy i magazyny, odcinając mieszkańców rejonu od możliwości zrobienia podstawowych zakupów.

Bajkowe niebo nad Polską o poranku

Słońce i chmury zafundowały nam o poranku piękny spektakl. Delikatne światło sączące się przez obłoki - zarówno w stolicy kraju, jak i w stolicy Tatr - przyniosło iście bajkowy efekt.

180 litrów deszczu na metr kwadratowy. Houston miało problem

Rzeki deszczówki płynące ulicami, kierowcy uwięzieni w autach na autostradzie, podtopienia - to efekt zaledwie jednej popołudniowej burzy, jaka przeszła przez amerykańskie Houston. Chociaż nie brakowało silnych wyładowań i mocno wiało, najwięcej problemów sprawił ulewny deszcz. Miejscami spadło go nawet 180 l/mkw.

Naukowcy: Zapach lasu spowalnia zmiany klimatu

Rośliny, a w szczególności lasy są w stanie spowolnić zmiany klimatu o 1 punkt procentowy - twierdzą naukowcy z Finlandii. Poprzez uwalnianie do atmosfery cząsteczek odpowiedzialnych za zapach, rośliny tworzą chmury, które odbijają promienie słoneczne. W ten sposób proces nagrzewania się planety zostaje powstrzymany.