Najnowsze

Najnowsze

Słońce rozbłyśnie w Święto Niepodległości

Pogodę w Polsce w najbliższym czasie będzie kształtował niż, który sprawi, że zarówno sobota, jak i niedziela będzie deszczowa i pochmurna. Po weekendzie możemy jednak liczyć na sporo przejaśnień. Meteorolodzy przewidują, że w Święto Niepodległości niebo się przejaśni i w kraju będzie dominowała pogodna aura, z umiarkowanym zachmurzeniem.

Najpierw nasiąkła dżungla. A potem wylały rzeki

W północnym Peru z powodu ulewnego deszczu dochodzi do osuwisk ziemi i błotnych lawin. Dwie rzeki, przepływające przez prowincję San Martin, gwałtownie podniosły swój poziom i wystąpiły z brzegów, zalewając całą okolicę. Silny nurt zerwał trzy mosty, zalał 50 proc. okolicznych domów. Jedną osobę uznano za zaginioną.

Przelotne deszcze utrudnią jazdę

Warunki do podróży nie będą w sobotę dobre. Będzie padać w całym kraju, więc drogi zrobią się śliskie i niebezpieczne. Najsilniejszych opadów spodziewamy się na południowym wschodzie. Tam spadnie nawet 10 mm deszczu.

Satelita ESA opada na Ziemię. Może uderzyć w Łomżę

Pod koniec października zakończyła się misja GOCE. Obecnie satelita ten spada na Ziemię i w ciągu najbliższych dni uderzy w naszą planetę. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że szczątki GOCE spadną na Polskę. Oficjalna informacja o zagrożeniu pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Łomży.

UFO na Opolszczyźnie? Altocumulus lenticularis podszywa się pod kosmitów

W pochmurne, jesienne dni niebo nie musi być nudne. Internauta janusz_w podczas porannego rozpogodzenia uchwycił jego niezwykły wygląd. Nawet jeśli nie dacie się przekonać, że nad Opolszczyzną przeleciał jeden z Niezidentyfikowanych Obiektów Latających, warto lepiej zapoznać się ze zjawiskowymi chmurami soczewkowatymi.

"Obrotowy zraszacz trawników" w kosmosie. Asteroida o sześciu ogonach zadziwia

- Dosłownie oniemieliśmy, kiedy to zobaczyliśmy - wspomina moment odkrycia zadziwiającego obiektu kosmicznego w pasie planetoid główny badacz misji Hubble'a. Choć najpierw wydawał się nieciekawy i rozmyty, zaskoczył astronomów posiadaniem nie jednego, lecz sześciu ogonów. Wbrew pozorom chodzi nie o kometę, lecz o asteroidę.

W jednym z nich nie dożywa się 50-tki. Oto najbardziej skażone miejsca świata

Poważne skażenie kojarzy się głównie z katastrofami elektrowni atomowych. Jednak według najnowszego rankingu opublikowanego przez międzynarodową organizację Blacksmith Institute, skutki kryzysów radioaktywnych wcale nie są większym problemem niż odpady elektroniczne, wycieki ropy naftowej czy rakotwórcze ścieki odprowadzane do wody. - W krajach rozwijających się zanieczyszczenia zagrażają zdrowiu ponad 200 mln osób - alarmują autorzy raportu.

Olimpijska pochodnia już na ISS. Ale ogień nie zapłonie

Rakieta Sojuz po sześciu godzinach lotu zacumowała do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Na jej pokładzie oprócz trzyosobowej załogi znajduje się pochodnia olimpijska. Ze względów bezpieczeństwa niezostanie co prawda zapalona, ale za to w sobotę po raz pierwszy w historii znajdzie się bezpośrednio w przestrzeni kosmicznej.

Dolnośląskie truskawki nie czują jesieni. "To nie ma sensu biologicznego"

Chociaż listopad zaczął się na dobre, nie wszystkie rośliny przestawiły się na jesienny tryb wegetacji. Na Kontakt Meteo dostaliśmy zdjęcia od Casimirusa pokazujące, że na Dolnym Śląsku - jak gdyby nigdy nic - dojrzewają truskawki. Jak wyjaśnia biolog, takie zaburzenia się zdarzają. - Ale to nie ma sensu biologicznego - zaznacza.

"Doskonały owadzi szturm". Miliony biedronek opanowują domy

- Są urocze, ale nikt nie lubi nadmiaru słodyczy - mówi entomolog o inwazji biedronek w USA. Miliony biedronek opanowują domy i firmy w niektórych stanach na południowym wschodzie kraju. Owadów jest tak dużo, że ludzie próbują się ich pozbyć za pomocą odkurzaczy.

Na mroźne noce poczekamy do poniedziałku

- Do końca tygodnia czekają nas chłodne, ale jeszcze nie mroźne noce - zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Dopiero pierwszej nocy przyszłego tygodnia na termometrach zobaczymy, jak słupki rtęci spadają poniżej zera.

Spędzili 10 dni w księżycowej kapsule

Księżycowa kapsuła, a raczej jej model, stanęła w mieście w Dakocie Północnej. Troje ochotników spędziło w niej ponad tydzień. W tym czasie pracownicy NASA mogli zebrać wiele cennych informacji dotyczących m.in. tego, jak ludzie zachowują się w izolacji od świata zewnętrznego.

Odkryto przodka T-Rexa, pierwszego drapieżcy wszech czasów

Naukowcy odkryli szkielet należący do przodka tyranozaura. Wiek kości ogromnego gada naukowcy datują na 80 milionów lat. Był on odrobinę mniejszy od legendarnego T-Rexa i żył o 10 milionów lat wcześniej. Gada nazwano Lythronax argestes i po raz pierwszy zaprezentowano w Muzeum Historii Naturalnej w Salt Lake City w amerykańskim stanie Utah.

Prognoza pogody na dziś: czwartek pełen opadów

Prognoza pogody przewiduje, że aura w czwartek będzie kapryśna. Front atmosferyczny, który będzie się przemieszczał z zachodu w głąb kraju sprawi, że na niebie zobaczymy głównie deszczowy chmury. Mimo to synoptycy prognozują, że okresami zza chmur może przebłysnąć słońce. Termometry pokażą od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Dolnym Śląsku.

Drogi mokre, poza tym wietrznie

Synoptycy przewidują, że w czwartek pogodę zdominują fronty atmosferyczne. W całym kraju będzie przelotnie padało. Drogi staną się śliskie i mokre, a na południowym zachodzie dodatkowym utrudnieniem będzie silny wiatr. W porywach osiągnie on prędkość do 60 km/godz.