Najnowsze

Najnowsze

2,5 tys. pomorskich policjantów ochroni pszczoły

Ponad dwa tysiące policjantów w województwie pomorskim zostało przeszkolonych, by zapobiec nadmiernemu ginięciu pszczół. - Każdego roku ginie ok. 25 procent populacji pszczół - podkreślił Aleksander Mach, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, który przeprowadził szkolenie na wyraźną prośbę policji.

Samolot miliardera znów przekroczył prędkość dźwięku

SpaceShipTwo, suborbitalny załogowy statek kosmiczny, który należy do przedsiębiorstwa kontrowersyjnego miliardera Richarda Bransona Virgin Galaxy, w czwartek odbyło testowy lot nad pustynią Mojave (Kalifornia). W jego trakcie samolot przekroczył prędkość dźwięku, osiągając 1,43 macha.

Egipcjanie byli szybsi, niż myślano

Starożytny Egipt to jedno z pierwszych państw w kształcie, jaki znamy dziś - z władzą, granicami i terytorium. Dzięki nowoczesnej technologii, naukowcy doszli do wniosku, że przodkowie Egipcjan wyjątkowo szybko przeszli ze stadium rozproszonych rolników do zorganizowanej społeczności państwowej.

"Promienie słoneczne przechodzące przez gałęzie wytworzyły piękne widoki"

"Piękny był dziś poranek. Mgła nad stawem i promienie słoneczne przechodzące przez gałęzie drzew wytworzyły piękne widoki" - napisał Reporter 24 Lukasz M przesyłając zdjęcia ze Skrzelczyc w woj. świętokrzyskim. Tomasz Wasilewski na antenie TVN24 wyjaśnił, że zarówno mgły jak i chłodne noce są charakterystyczne dla września.

Kursk najbardziej ekologicznym miastem w Rosji

Za najczystsze ekologicznie i najwygodniejsze do życia miasto Rosji w 2012 roku uznany został Kursk - poinformował w piątek rosyjski wiceminister zasobów naturalnych i ekologii Rinat Gizatulin.

"Wiele osób jest w szoku". Przeżyli trzęsienie ziemi w symulatorze

Trzęsące się meble, naczynia wypadające z szafek, utrata gruntu pod nogami - to tylko niektóre efekty wstrząsów, które w każdej chwili mogą poczuć mieszkańcy aktywnych sejsmicznie rejonów. Jak niebezpieczny podczas trzęsienia ziemi może stać się nawet własny dom, mogli przekonać się ci, którzy skorzystali z pokazów w mobilnym symulatorze. To pomysł sejsmologów z amerykańskiej Indiany na oswajanie ludzi z potencjalnym zagrożeniem.

Miedwiediew oddał pensję powodzianom. Coraz gorsza sytuacja nad Amurem

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew przekazał swoje miesięczne wynagrodzenie na rzecz poszkodowanych w powodzi na Dalekim Wschodzie Rosji. W jego ślady poszło wielu innych pracowników rządu i kancelarii prezydenta. Mimo płynącej pomocy materialnej sytuacja mieszkańców obszarów nad Amurem jest bardzo trudna - poziom rzeki ciągle rośnie, a domy na zalanych terenach musi opuszczać coraz więcej ludzi.

Odkryto nowy gatunek "chodzącego" rekina

Australijscy badacze odkryli w wodach wschodniej Indonezji "chodzącego" rekina. Jest to trzeci znany gatunek rekina, który zamiast pływać czasami "chodzi", odnaleziony w tym rejonie w ciągu ostatnich sześciu lat.

"Roboty zrobiły pierwszy krok ku wspaniałej przyszłości"

Naukowcy wysyłają w kosmos wiele robotów. Każdy ma ściśle określony cel i spełnia swoje zadanie. W sierpniu wysłali do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 34-centymetrowego Kirobo, który po prostu jest towarzyszem astronautów. Dotąd, jak zapewniają, znakomicie udaje mu się spełniać swoją misję.

Idą bardzo chłodne noce i ciepłe dni

Polska znajduje się w zasięgu wyżu, stąd tyle słońca i wysokich temperatury w ciągu dnia. Jednak nocą nie jest już tak przyjemnie. Gdy do kraju wkracza wyż, odchodzą chmury, a tym samym znika pokrywa, która zatrzymuje ciepło przy powierzchni Ziemi.

Wyż rozpogodził Europę

Pogodnie, sucho i ciepło - to prognoza dla większości krajów naszego kontynentu. Taką aurę zapewni wyż, dzięki któremu i w Polsce po krótkim jesiennym epizodzie wraca lato. Deszczowy i chłodny niż da się teraz we znaki mieszkańcom Rosji.