Najnowsze

Najnowsze

Dotarli do odciętych miejscowości. W jednej nie ocalał żaden dom

Chińskim służbom udało się udrożnić zniszczone odcinki dróg prowadzące do dwóch miejscowości odciętych od świata po sobotnim trzęsieniu ziemi w Syczuanie. Dzięki temu dotrą tam ekipy ratownicze, a także dostawy najpotrzebniejszych artykułów. Liczba ofiar śmiertelnych i osób uznanych za zaginione wzrosła do 208, a co najmniej 11,5 tys. zostało rannych.

Żaby zaczęły gody. Wiosna na całego!

Żaby złożyły już skrzek i wkrótce rozpocznie się wylęg kijanek. To najlepszy znak, że wiosna w pełni i nie ma co liczyć na powrót zimy. Rozwijają się też pierwsze wiosenne kwiaty: przylaszczki i zawilce. Te zwiastuny wiosny można już oglądać w ogrodzie botanicznym nadleśnictwa Kudypy pod Olsztynem.

Na południu zagrzmi. Zrobi się ślisko

Zmotoryzowani nie powinni dziś narzekać na pogodę. Prawie w całej Polsce drogi pozostaną suche, bo dzień zdominują pogodne niebo i słońce. Po południu utrudnienia mogą się pojawić na południowym zachodzie.

Hermaszewski o dożywotniej misji na Marsa: "To jest przerażające"

Za 10 lat holenderska firma Mars One chce skolonizować Marsa. Chęć udziału w misji może zgłosić każdy z nas pod pewnymi warunkami. - To jest przerażające. Sam nigdy bym się na to nie zdecydował - mówi gen. Mirosław Hermaszewski - pierwszy i jedyny w historii Polak, który odbył lot w kosmos.

MAC: "Nie można wykluczyć kolejnych podtopień"

Woda w rozlewiskach nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, ale nie przybywa jej. Poprawiła się pogoda, świeci słońce i od tygodnia nie pada. Jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, poziom wody się stabilizuje i w ciągu kilku najbliższych dni zacznie opadać.

Maja w ogrodzie: sok z brzozy i świeże warzywa

Wiosna w końcu dała o sobie znać, po zimie an śladu. Czas pomyśleć o własnym ogródku warzywnym. Jak go urządzić podpowiada Maja Popielarska w kolejnym odcinku swojego magazynu "Maja w ogrodzie", w którym odwiedza małżeństwo ogrodników z prawie 40 letnim doświadczeniem.

Tak wygląda burza z kosmosu

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda burza z kosmosu? Zaspokajamy Waszą ciekawość. Spójrzcie na zdjęcie powyżej.

Najzimniejszy maraton w historii pomiarów

Wielka Brytania zamienia się w zieloną wyspę - kwitną kwiaty i drzewa i jest słonecznie, ale bardzo chłodno. Tegoroczna edycja londyńskiego maratonu zostanie zapamiętana jako najzimniejsza w historii pomiarów.

Woda po dachy samochodów i ryby na ulicach

Woda po dachy zaparkowanych samochodów, zalane budynki i podtopione drogi - to bilans sobotniej powodzi, która dotknęła stan Indiana. Poważnie ucierpiało hrabstwo Boone. Z powodziami walczą środkowe stany USA, ucierpiały także stany Ohio i Missisipi.

"Psychodeliczne zawirowania na wybrzeżu Japonii"

Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mają sporo wolnego czasu. Ale mądrzy ludzie się nie nudzą i potrafią zorganizować sobie zajęcie. Dowódca 35 Ekspedycji, Chris Hadfield, lubi spędzać wolny czas z aparatem w ręku. Rezultaty widać powyżej.

Do jazdy przydadzą się przeciwsłoneczne okulary

W niedzielę pogoda nie będzie sprawiać kierowcom większych problemów. O poranku może chmurzyć się na południu kraju, ale w ciągu dnia wypogodzi się i słonecznie będzie już na terenie całego kraju.

Prognoza pogody na dziś: bardzo dużo słońca

W niedzielę czeka nas dużo słońca i pogodnego nieba. Północ kraju będzie chłodniejsza od południa - w Suwałkach zaledwie 10 st. C. Najcieplejszy będzie Wrocław, gdzie termometry wskażą nawet 17 st. C.

Żegluga Augustowska rozpoczęła sezon. Trasa skrócona z powodu lodu

Pomimo lodu utrzymującego się jeszcze na większości jezior, Żegluga Augustowska rozpoczęła tegoroczny sezon turystyczny. Statki zaczęły wypływać w pierwsze, na razie krótkie rejsy, na jeziorach Necko i Rospuda. Dyrekcja przedsiębiorstwa zapewnia, że podczas długiego majowego weekendu będzie można już pływać także Kanałem Augustowskim.

Niedźwiedzie polarne zmieniają menu. Ganiają za reniferami, łapią ptaki

Polują na ptaki, wyjadają pisklęta, a nawet ścigają renifery i nie gardzą padliną. Kiedy brakuje fok stanowiących ich naturalne pożywienie, niedźwiedzie polarne jadają to, co uda im się dopaść. Naukowcy podkreślają, że zanik arktycznej pokrywy lodowej i kry oznacza coraz więcej trudności dla tych zwierząt.

Pogoda na majówkę: zamiast nad morze lepiej w góry. Na południe dotrze więcej ciepła

- Jeśli ktoś pakuje się na majówkę w Polsce, to proszę, aby miał ubrania przygotowane na różne ewentualności - zapowiedziała w TVN24 synoptyk Arleta Unton-Pyziołek, która przedstawiła dwa pogodowe scenariusze na przełom miesiąca. W optymistycznym Małopolska i Podkarpacie mają się grzać w 25, a nawet 28 st. C, w pesymistycznym natomiast Wybrzeże będzie marzło przy zaledwie 5 st. C. Obie prognozy zgadzają w jednym: nad morzem będzie znacznie chłodniej niż w górach.

Kobieta w ciąży i 7-latka przetrwały pod gruzami

Kilka godzin spędziła pod gruzami zawalonego budynku ciężarna mieszkanka powiatu Lushan w Syczuanie. To właśnie ten region najbardziej ucierpiał podczas silnego trzęsienia ziemi, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę naszego czasu. Ratownikom udało się uwolnić kobietę, a także 7-letnią dziewczynkę mimo utrudnień związanych ze wstrząsami wtórnymi.

Mokre drogi w połowie kraju

Na słońce i suche drogi od rana mogą liczyć zmotoryzowani na północy, zachodzie i częściowo w centrum kraju. Na pozostałych obszarach będzie mokro, a deszcz może ograniczać widzialność. Z biegiem godzin jednak front ma ustępować, a sytuacja powinna się poprawiać.

Koński Łeb na 23. urodziny Hubble'a

Koński Łeb został sfotografowany w podczerwieni przez Teleskop Kosmiczny Hubble'a. Instrument, który przekazał nowe oblicze jednej z najsłynniejszych mgławic, niebawem będzie obchodził swoje 23 urodziny.