Najnowsze

Najnowsze

Burze wygasły, deszcz nie ustępuje

Burze wycofały się z terenu Polski w kierunku Kaliningradu. Synoptycy prognozują jednak, że w nocy zagrzmieć może na północy, w rejonie Trójmiasta i Bydgoszczy. Miejscami deszcz będzie intensywny, o sumie 30 l/mkw.

30 roślin opanowało nasze pola

Spadek bioróżnorodności uprawianych roślin i zwierząt hodowlanych nabiera tempa i zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu stale rosnącej populacji - powiedział w poniedziałek szef nowo utworzonego panelu ds. bioróżnorodności przy ONZ.

Warto się stresować. To umacnia nawyki - także te dobre

Stres umacnia u ludzi stare nawyki, ale - wbrew obiegowym sądom - nie dotyczy to tylko złych przyzwyczajeń, np. folgowania sobie przy jedzeniu w czasie egzaminacyjnej sesji, ale też korzystnych - informuje BBC News powołując się na badania naukowców z USA.

Nie poznajesz ludzi? Możesz cierpieć na syndrom Brada Pitta

Brad Pitt, jeden z najsłynniejszych aktorów Hollywood, przyznał w wywiadzie dla magazynu "Esquire", że prawdopodobnie cierpi na prozopagnozję. Ta skomplikowanie brzmiąca nazwa to po prostu "twarzowa ślepota", czyli zaburzenie w mózgu, które utrudnia rozpoznawanie nawet znajomych nam twarzy.

Obama na morzu ruin

Niemal tydzień po przejściu tornada w Oklahomie prezydent USA odwiedził zniszczone przez żywioł miasteczko Moore i obiecał dalszą pomoc w jego odbudowie. - Przybywam tu, by zapewnić was, że nie jesteście sami - powiedział Barack Obama na gruzach miejscowej szkoły.

Czy bóbr to bestia? "To gryzoń, nie drapieżnik"

- Nie powinniśmy żyć w psychozie, że oto wyrasta dookoła nas kolejny niebezpieczny zwierz, którego należy tępić. Bóbr ma ciężkie życie - apelował Michał Targowski, dyrektor zoo w Gdańsku-Oliwie. W TVN24 tłumaczył, dlaczego ostatnio coraz częściej słyszymy o groźnych atakach bobrów.

Deszcz uprzykrzy jazdę

Deszcz sprawi, że znacząco obniży się komfort jazdy. Drogi zrobią się śliskie, a widzialność ograniczona. Spadające ciśnienie i niekorzystny biomet sprawią, że w dłuższej podróży przydadzą się częstsze postoje.

Woda do kolan i ucieczka na barkach strażaków

Ulewy opanowały Państwo Środka. Miejscami spadło ponad 100 l/mkw. deszczu i to tylko w ciągu 12 godzin. W wielu prowincjach kraju trudna sytuacja pogodowa utrzyma się do poniedziałkowego wieczora.

Dlaczego stoimy? "Nierówny teren okazał się motywacją"

Najnowsze badania brytyjskiego zespołu naukowców kwestionują dotychczasową teorię ewolucji człowieka. Wyprostowana postawa wzięła się prawdopodobnie z ukształtowania terenu, a nie z powodu malejących drzew, jak dotychczas sądzono.

Pogoda na 16 dni: temperatury mocno w górę. Wraca lato

Wysokie temperatury będą nam towarzyszyć już od końca maja. Choć pierwsze kilka dni może być jeszcze chłodne, temperatura będzie regularnie wzrastać. Synoptycy przewidują, że w drugim tygodniu czerwca termometry wskażą od 20 do niemal 30 st. C.

Wielkie sprzątanie plaż. "To nie tylko kwestia czystości"

Sezon wakacyjny tuż-tuż, a greckie plaże miejscami przypominają dzikie wysypiska śmieci. Z problemem nie radzi sobie administracja, dlatego już po raz osiemnasty do akcji ruszyli działacze ekologiczni i dziesiątki tysięcy mieszkańców nadmorskich miejscowości. Przez weekend sprzątają plaże, zapewniając tym samym nie tylko estetykę, ale też bezpieczeństwo morskim zwierzętom.

Z zachodu płynie chłód

Polska znajduje się w zasięgu niżu znad północnych Niemiec. Napływa chłodne powietrze polarno-morskie (PPm) z zachodu.

Trudno będzie uniknąć mokrych dróg

Niedzielna aura nie będzie specjalnie sprzyjała zmotoryzowanym. Większość dróg zrobi się mokra i śliska od przelotnego deszczu, a miejscami może zagrzmieć. Do tego prowadzenie auta utrudni niekorzystny biomet.

Prognoza pogody na dziś: przejaśnienia między dwoma frontami

Na najlepszą pogodę mogą dziś liczyć mieszkańcy centralnej i północno-wschodniej Polski. Te obszary opuści deszczowy front, przynosząc opady jedynie na zachodnich krańcach kraju. Jednak od południowego wschodu wkroczy w nasze granice kolejny front, sprowadzający nie tylko przelotne opady, ale też burze.

Kosmiczne silniki świecą na niebiesko

Wyglądają spektakularnie i działają spektakularnie. Mowa o jonowych silnikach, wykorzystywnaych w kosmicznych mijsach od blisko 15 lat. Amerykańska agencja kosmiczna (NASA) zaprezentowała właśnie najnowszą wersję tego technologicznego cudu.

45 st. C w Indiach. Brakuje wody i prądu

W północnych Indiach coraz bardziej odczuwalne stają się przerwy w dostawie prądu. Jego brak skutkuje masowymi udarami i odwodnieniami wśród przegrzanej ludności, która nie ma jak się ochłodzić.