Trójmiasto

Trójmiasto

Dwóch mężczyzn utopiło się w Ustce

Była akcja ratunkowa, podjęto też reanimację. Niestety, nie udało się. W Ustce utopiło się dwóch mężczyzn z województwa łódzkiego. Jeden z nich miał 41 lat, drugi 79. Okoliczności tragedii bada policja.

"Przystanek Alaska nam się tu zrobił"

Wyjada jabłka, zagląda przez okna, wbiega wprost pod samochody – ciekawski łoś grasuje w okolicach Świnoujścia, ale nie tylko, bo prawdopodobnie także broi po niemieckiej stronie granicy. Na wyspach Uznam i Wolin łosie to prawdziwa rzadkość.

Podejrzani o porwanie Chińczyka w areszcie

Na wniosek prokuratury gdański sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 57-letniego Rosjanina i 62-letniej mieszkanki Gdańska. Są oni podejrzani o uprowadzenie z restauracji w Gdańsku obywatela Chin. Policja wciąż szuka trzeciej osoby mogącej mieć związek z porwaniem.

Specjalna lista sędziów, wyjątkowy SMS. "Ja już się niczemu nie dziwię"

Prokurator Okręgowy w Gdańsku we wtorek wieczorem wysłał SMS-a do prokuratorów rejonowych, nad którymi sprawuje nadzór. Poprosił o informację o sędziach, u których łatwo i u których trudno jest uzyskać tymczasowe aresztowanie. - Ja już się niczemu nie dziwię - odpowiedział w rozmowie telefonicznej z "Czarno na białym" TVN24 jeden z prokuratorów rejonowych w Gdańsku. Więcej dzisiaj o 20.30 w "Czarno na białym" w TVN24.

Okrzyki "konstytucja" w trakcie przemówienia. Prezydent w liceum w Gdyni

Protestujący zakłócali przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Słuchać było między innymi okrzyki "konstytucja". - To, że przeszkadzają nam tutaj, oznacza dokładne zaprzeczenie tego, co państwo krzyczą. Konstytucja i ich wolność zgromadzeń jest przestrzegana - odpowiedział prezydent.

Widziała selekcje i egzekucje, śmierć tysięcy osób. Przeżyła, spisała wspomnienia i je ukryła

Wanda Bizewska była w obozie Stutthof niecały rok, ale widziała bardzo dużo. Pracowała w bloku śmierci. Była świadkiem selekcji do komór gazowych, rozstrzeliwania, uśmiercania dosercowymi zastrzykami z fenolu. Starała się pomóc wyczerpanym kobietom, ulżyć im w cierpieniu. Po trzydziestu latach spisała przerażające wspomnienia i schowała do szafy. Teraz te zapiski odkryła jej rodzina.

"Tutaj bronili naszej niepodległości polscy żołnierze". 79. rocznica wybuchu II wojny światowej na Westerplatte

Z Westerplatte zwracam się do wszystkich rodaków: tych, którzy nam sprzyjają, do naszych przeciwników i do opozycji, by takie miejsca, jak to, były miejscami zgody - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował też: pójdźmy razem w jednym marszu niepodległości 11 listopada. W obchodach 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej wzięli udział również marszałkowie Sejmu i Senatu oraz szefowie MON i MSWiA.